LISTOPAD

„Przyszedł sobie do ogrodu
stary, siwy pan Listopad.
Grube palto wziął od chłodu
i kalosze ma na stopach."

 

Za oknem coraz bardziej szaro, chłodno i mokro, nie widać barw ciepłego lata, nie słychać już radosnego śpiewu ptaków. Przyszedł więc czas na ciekawe spotkania, atrakcyjne zabawy, wesołe piosenki.

 

„DOM TO NIE TYLKO BUDYNEK"
Naszą uwagę zwrócimy w kierunku szeroko rozumianego pojęcia – domu, nie tylko jako budynku, ale jako miejsca do którego chętnie wracamy, w którym odpoczywamy, przebywamy z najbliższymi, tworząc przyjemną, rodzinną atmosferę. Utrwalimy sobie stopnie pokrewieństwa w rodzinie, odnajdziemy swoją osobę w relacjach z innymi.

 

ZE WZGLĘDU NA ZBLIŻAJĄCE SIĘ ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI...
Będziemy uczestniczyć w rozmowie na temat tożsamości narodowej, porozmawiamy o polskich symbolach narodowych do których zaliczamy: godło, flagę, hymn;

 

„PARASOLE CZAS WYCIĄGAĆ JESIEŃ W PEŁNI DESZCZ NADCIĄGA" – to cykl tematów związanych z jesienną pogodą, które będą nam towarzyszyć w najbliższym czasie. Poznamy między innymi charakterystyczne cechy „jesiennej szarugi" oraz zjawiska atmosferyczne towarzyszące jesieni. Posłuchamy deszczowych odgłosów, a podczas zabaw dźwiękonaśladowczych poćwiczymy nasze narządy mowy.

 

„CZY TO JUTRO, CZY TO DZIŚ, WSZYSTKIMJEST POTRZEBNY MIŚ". Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misiaczki towarzyszą nam zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Z okazji przypadającego 25 listopada Światowego Dnia Pluszowego Misia prosimy wszystkie Skrzaciki o przyniesienie w tym dniu do przedszkola swojego ulubionego misia.

 

• A PONADTO:
• 09 listopada (PONIEDZIAŁEK) SPOTKANIE Z MŁODĄ FILHARMONIĄ: „Dźwięki stroją miny. Muzyka w teatrze."


• 20 listopada (PIĄTEK)TEATRZYK W PRZEDSZKOLU – Spektakl pt.: „O co temu Panu chodzi";

24 listopada (WTOREK) „PSIA EDUKACJA" – spotkanie edukacyjne z przedstawicielami Polskiego Centrum Dogoterapii, udział w warsztatach „Bezpieczny Pies – Bezpieczne Dziecko".


• 25 listopada (ŚRODA) - prosimy o przyniesienie swojego ulubionego pluszaka z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia;


• Zapraszamy na zebranie rodziców, podczas którego omówimy wyniki wstępnej diagnozy dzieci. Po zebraniu będzie możliwość skorzystania z konsultacji indywidualnych.
O terminie powiadomimy wkrótce.