Wiadomości Duszpasterskie: 03.05.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 04.05 - Wspomnienie św. Floriana, Męczennika;

- w środę - 06.05 - Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba;

- w piątek - 08.05 - Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika;

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca. To  także Światowy Dzień Modlitw o powołania -Niedziela Dobrego Pasterza.

3. Nastąpiła zmiana związana z ilością osób przebywających w kościele, wg. powierzchni danej świątyni. W naszym kościele podczas Mszy św. i nabożeństw będzie mogło przebywać od 20 kwietnia (poniedziałku) 30 osób, z zachowaniem odpowiedniego odstępu, według zaznaczonych miejsc na ławkach. Pamiętamy o obowiązku zakrywania twarzy i nosa także podczas mszy św.

4. Dyspensa od niedzielnej Mszy św. obowiązuje do odwołania.

5. W poniedziałek we wspomnienie św. Floriana modlimy się za strażaków w dniu święta ich patrona. Msza św. w ich intencji w poniedziałek o godz. 18.00.

6. W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca, modlitwy o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

7. W piątek przypada Uroczystość św. Stanisława, Głównego Patrona Polski. W tym dniu nie będzie tradycyjnej mszy św. przy kościółku na Laskowcu, zapraszamy na msze św. nowennową na godz. 18.00, gdzie możemy zamawiać intencje za zmarłych naszych bliskich, w sposób szczególny tych którzy w tym dniu  obchodziliby swoje imieniny.

Jest to dzień imienin ks. Proboszcza, z tej okazji w niedzielę zapraszamy na mszę św. w Jego intencji o godz. 11.30.

Ze względu na uroczystość w piątek można spożywać pokarmy mięsne.

8. Nabożeństwa majowe w tygodniu po mszy św. o godz. 17.00 w niedziele o godz. 16.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

9. Ze względu na sytuację epidemiczną i nieuczęszczanie dzieci do szkół. Komunia w tym roku, planowana na 7 czerwca zostaje przeniesiona po ustaleniu z rodzicami na 6 września 2020 roku.

10. Bóg zapłać za ofiary na kościół:

- Żeńskie Koła Żywego Różańca - 2500 zł.

- Męskie Koło Żywego Różańca - 500 zł

- od 12 rodzin - 1500 zł

- konto parafialne: 380 zł

- Dar serca nowożeńców - Katarzyny i Dominika - Malowany obraz Matki Bożej Częstochowskiej

11. W związku z epidemią koronawirusa Tygodnik Katolicki Niedziela można zamawiać pod numerem telefonu: 34 324 36 45, lub zakupić w wersji elektronicznej na stronie e.niedziela.pl

12. Życzymy błogosławionego Tygodnia.