Wiadomości Duszpasterskie: 10.05.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w środę - 13.05 - Wsp. NMP Fatimskiej

- w czwartek - 14.05 - Święto św. Macieja, Apostoła;

- w sobotę - 16.05 - Święto św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika;

 

2. Dziś na mszy św. o godz. 11.30 modlimy się w intencji ks. Proboszcza z racji imienin. Ogarniamy Jego osobę naszą modlitwą, wypraszając Boże błogosławieństwo dla Pasterskiej posługi w naszej parafii.

 

3. Przypominamy że w naszym kościele podczas Mszy św. i nabożeństw może przebywać 30 osób, z zachowaniem odpowiedniego odstępu, według zaznaczonych miejsc na ławkach. Pamiętamy o obowiązku zakrywania twarzy i nosa także podczas mszy św.

 

4. Dyspensa od niedzielnej Mszy św. obowiązuje do odwołania.

 

5. W środę przypada wspomnienie NMP Fatimskiej w naszej parafii nabożeństwo Fatimskie, o godz. 17.30 różaniec następnie Msza św., wyjątkowo w tym czasie nie będzie procesji z figurą wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, składania intencji do modlitwy różańcowej.

 

6. W piątek przypada III piątek miesiąca, po mszy o godz. 17.00 koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

7. Za tydzień w niedzielę 17 maja w naszej parafii będziemy przeżywać Dzień Wdzięczności za osobę św. Jana Pawła II w Jego 100 urodziny. Msza św. dziękczynna o godz. 11.30, na każdej mszy św. młodzież ze SP w Żarkach przedstawi krótki montaż słowno-muzyczny.

W sam dzień urodzin 18 maja (poniedziałek) zapraszamy na Apel Jasnogórski przy pomniku św. Jana Pawła II przy kościele zabierając ze sobą świece.

 

8. Nabożeństwa majowe w tygodniu po mszy św. o godz. 17.00 w niedziele o godz. 16.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

9. Bóg zapłać za ofiary na kościół:  konto parafialne 2 rodziny - 400 zł, indywidualnie 3 rodziny - 600 zł, pewna osoba ufundowała herb papieski wykonany z mosiądzu, który został przymocowany do postumentu na pomniku św. Jana Pawła II.

10. W minionym tygodniu zmarła: + Adela Święciak, l. 86.

11. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela i dla dzieci Tęcza.

 

12. Życzymy błogosławionego Tygodnia.

Dodatkowe informacje