Wiadomości Duszpasterskie: 24.05.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- we wtorek - 26.05 - Wsp. Św. Filipa Neri, Prezbitera

- w piątek - 29.05 - Wsp. Św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy;

 

2. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, wczoraj w naszej diecezji zostało wyświęconych 4 nowych diakonów, natomiast w przyszłą sobotę święcenia kapłanskie przyjmie 7 diakonów, ogarniamy ich nasza modlitwą, prosząc o nowe powołania.

 

3. Według nowych wytycznych w naszym kościele podczas Mszy św. i nabożeństw może przebywać 40 osób, z zachowaniem odpowiedniego odstępu, według zaznaczonych miejsc na ławkach. Pamiętamy o obowiązku zakrywania twarzy i nosa także podczas mszy św.

 

4. We wtorek Dzień Matki, w tym dniu modlimy się o Boże błogosławieństwo dla wszystkich mam, a dla zmarłych  o dar życia wiecznego.

 

5. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego trwamy na nowennie do Ducha Świętego.  

 

6. Nabożeństwa majowe w tygodniu po mszy św. o godz. 17.00 w niedziele o godz. 16.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

 

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół: konto parafialne 5 rodzin  - 11 tys. zł, indywidualnie -  1 rodzina - 200 zł. Bóg zapłać za odnowienie ogrodzenia przy krzyżu na ulicy prowadzącej do Mirowa.

 

8. W minionym tygodniu zmarli: + Zuzanna Rakowska, l. 74, + Reinhard Chwalczyk, l. 79, + Genowefa Kaczmarczyk, l. 82;

 

9. Za tydzień po każdej Mszy św. będzie można zakupić przy kościele Dęby pamięci, które są cegiełką na prace remontowe w naszej świątyni. Kilkaset dębów przed dwoma lata posadziła pewna pani w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości i teraz mają być w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, symbolem, pamiątką i ważną cegiełką na rzecz naszej świątyni. Dęby można posadzić przy swoim otoczeniu. Cena wyjściowa tej cegiełki to 50 zł, zapraszamy do tej ciekawej inicjatywy. Będzie można je nabywać także w kancelarii, i przez kolejne niedziele.

 

10. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

11. Życzymy błogosławionego Tygodnia.

Dodatkowe informacje