Wiadomości Duszpasterskie: 11.10.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- We wtorek - 13.10 - Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Prezbitera;

- W czwartek - 15.10 - Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła;

- W piątek - 16.10 - Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;

- W sobotę - 17.10 - Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa;

 

2. Dziś przypada 20 Dzień Papieski. Z tej okazji na mszy św. o godz. 10.00 i 11.30 młodzież ze SP przedstawi krótki montaż słowno -muzyczny. W tym dniu zbierane są ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia - żywy pomnik Jana Pawła II, wspierający młodzież zdolną, ale uboższą. Pragniemy także po każdej mszy św. rozprowadzać papieskie kremówki prosto z Wadowic w cenie - 6 zł.  Fundusz przeznaczony jest na młodzież naszej parafii.

 

3. We wtorek 13 Dzień miesiąca, zapraszamy serdecznie na nabożeństwo Fatimskie, o godz. 17.30 różaniec następnie msza św. i procesja z figurą wokół kościoła, prosimy o zabranie świec.

 

4. W październiku zapraszamy na  nabożeństwa różańcowe. Dzieci na godz. 16.15, dorośli na godz. 17.30.

 

5. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej, z tej okazji zapraszamy wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników szkoły i oświaty, dnia 15 października w czwartek na różaniec o godz. 17.30 w ich intencji a następnie na mszę św. Po mszy św. zapraszamy na spotkanie na salce parafialnej.

 

6. W piątek przypada 3 Piątek miesiąca, ze względu na różaniec po Mszy św. o godz. 17.00, koronka zostanie odmówiona na mszy św. o godz. 18.00. W tym dniu na różańcu modlić się będziemy za osoby przeżywające stratę dzieci nienarodzonych, z okazji dnia Dziecka Utraconego.

 

7. Pragniemy poinformować o zmianie daty Komunii św. w naszej parafii. Komunia św. w przyszłym roku już odbędzie się w sobotę 29 maja. Nowy termin to sobota przed Uroczystością Trójcy Świętej, do tej pory był w sam dzień tej Uroczystości. Termin Komunii św. na rok 2022 to: sobota - 11 czerwca, na rok 2023 to: sobota: - 03 czerwca;

 

8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i tradycyjnie zamawiane wypominki za naszych drogich zmarłych., Można zamawiać wypominki jednorazowe wyczytywane 01 listopada na cmentarzu, oktawalne, półroczne i roczne - 40 zł od osoby. Prosimy o pisanie imion i nazwisk w mianowniku, przyjmujemy na wypominki w godzinach kancelaryjnych a także po każdej mszy św. Kartki wyłożone są na stoliku. Zachęcamy także do uprzątnięcia grobów naszych bliskich i rozsądne zakupy kwiatów i zniczy, ilość zakupu generuje ilość śmieci i związane z nimi coraz większe koszty.  Informowano nas o kradzieżach kwiatów na cmentarzu, zwróćmy na to  większą uwagę.

 

9. Ze względu na sytuację epidemiczną, zgodnie z wytycznymi kurii, niestety musimy zrezygnować z organizacji pielgrzymki do Wadowic. Osoby, które wpłaciły pieniądze, mogą zgłosić się po odbiór do ks. Michała.

 

10. Ze względu na wprowadzenie żółtej strefy w całej Polsce i coraz większej liczbie zarażonych, prosimy i przypominamy o obowiązku zakrywaniu nosa i ust w kościele, zakrystii, kancelarii. Prosimy, aby osoby z infekcją, pozostawały w domach, w trosce o swoje i innych zdrowie.

 

11. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie - 5 rodzin - 800 zł;

 

12. W minionym tygodniu zmarli: + Stanisław Gradek, l.73; + Zofia Chocaś, l. 85;

 

13. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

14. Życzymy błogosławionego Tygodnia.

Dodatkowe informacje