Wiadomości Duszpasterskie: 08.11.20202

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- W poniedziałek- 09.11 - Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

- We wtorek - 10.11 - Wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła;

- W środę - 11.11 - Wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa;

- W czwartek - 12.11 - Wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika;

 - W piątek - 13.11 - Wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski;

 

2. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi w naszym kościele od 7 listopada może przebywać w czasie mszy św. i nabożeństw 30 osób, w wyznaczonych miejscach. Prosimy o przestrzeganie tej liczby, przypominamy o nakazie zakrywania nosa i ust. Od dzisiaj wprowadzamy w każdą niedzielę transmisję mszy św. o godz. 11.30 na FB parafialnym. Dbajmy o swoje zdrowie, pamiętając szczególnie o osobach chorych i starszych. Obowiązuje dyspensa od niedzielnej Mszy św.

 

3. Dziś przypada Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwie o prześladowanych za wiarę chrześcijan, aby mogli bez przeszkód żyć Ewangelią. Zachęcamy do włączenia się w działalność Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Można wysłać sms o treści RATUJE na nr 72405, wspieramy w tym roku potrzebujących chrześcijan w Republice Środkowej Afryki.

 

4. Do jutra trwamy na modlitwie różańcowej połączonej z wypominkami oktawalnymi o godz. 16.00. Zapraszamy. Przypominamy, że przez cały miesiąc listopad można uzyskać odpust zupełny za naszych bliskich zmarłych.

 

5. W Środę przypada Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu msze św. o godz. 8.00, 11.00 - w intencji Ojczyzny, transmisja na FB parafialnym i 17.00. Ze względu na święto kancelaria w środę nieczynna.

 

6. Bóg zapłać za ofiary na kościół,: indywidualnie - 4 rodziny  -1700 zł, konto - 3 rodziny - 500 zł;

 

7. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela oraz życzymy błogosławionego Tygodnia.

Dodatkowe informacje