Wiadomości Duszpasterskie: 15.11.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- We wtorek - 17.11 - Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy;

- W środę - 18.11 - Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy;

-W piątek - 20.11 - Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, Prezbitera;

- W sobotę - 21.11 - Wspomnienie Ofiarowania NMP;

 

2. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi w naszym kościele może przebywać w czasie mszy św. i nabożeństw 30 osób. Prosimy o przestrzeganie tej liczby, przypominamy o nakazie zakrywania nosa i ust. W każdą niedzielę transmisja z Mszy św. o godz. 11.30 na FB Parafialnym.

 

3. Dziś na sumie zostaną poświęcone opłatki, które od środy będzie rozprowadzać pan organista w reżimie sanitarnym.

 

4. Koło Przyjaciół Radia Maryja w czwartek zaprasza na adorację do kaplicy a w przyszłą niedzielę na mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 17.00.

 

5. W piątek przypada 3 Piątek miesiąca, po Mszy św. o godz. 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

6. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. To patronalne święto Akcji Katolickiej, ale to także dzień wspomnienia św. Cecylii patronki śpiewu kościelnego. Na mszy św. o godz. 11.30 będziemy się modlić w intencji członków Akcji Katolickiej naszej parafii jak,  Chóru parafialnego i Scholii.

 

7. Z przykrością przyjęliśmy informacje pojawiające się w przestrzeni publicznej, dotyczące obecności ks. Proboszcza w zeszłą niedzielę w Czatachowie. Pragniemy zaznaczyć, że była to interwencja policji, po wcześniejszym uzgodnieniu z Kurią częstochowską i naszym Pasterzem. Nie jest prawdą, jakoby ksiądz proboszcz nasłał policję. Nie jest prawdą, że doszło do przeszkadzania w Eucharystii. Osoby nagrywające, krzyczące, same w tej celebracji przeszkadzały. W mediach społecznościowych, ciągle naruszane jest dobre imię ks. Proboszcza jak i naszej parafii. Prosimy, o ostrożność w komentarzach, o unikanie pomówień. Przypominamy, że Pustelnia znajduje się na terenie naszej parafii, której proboszczem miejsca jest ks. Stanisław Kotyl, który ma prawo tam przebywać. Żaden kościół czy kaplica nie jest terenem prywatnym. Módlmy się o jedność naszej wspólnoty, za osoby, które słowami obrażają, wydając anty świadectwo.

 

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół, za tacę inwestycyjną: indywidualnie - 4 rodziny - 920 zł.

 

9. W minionym tygodniu zmarli: + Janina Klimek, l. 89; + Otylia Kapral, l.92 - pogrzeb we wtorek o godz. 14.00; + Henryk Sikora, l.76 - pogrzeb we wtorek o godz. 12.00 na cmentarzu komunalnym w Myszkowie;

 

10. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela oraz życzymy błogosławionego Tygodnia.

Dodatkowe informacje