Wiadomości Duszpasterskie: 22.11.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- We wtorek - 24.11 - Wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung -Lac, Prezbitera;

 

2. Zgodnie z wytycznymi w naszym kościele może przebywać w czasie mszy św. i nabożeństw 30 osób. Prosimy o przestrzeganie tej liczby, przypominamy o nakazie zakrywania nosa i ust. W każdą niedzielę transmisja z Mszy św. o godz. 11.30 na FB Parafialnym.

 

3. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. To patronalne święto Akcji Katolickiej, ale to także dzień wspomnienia św. Cecylii patronki śpiewu kościelnego. Na mszy św. o godz. 11.30 będziemy się modlić w intencji członków Akcji Katolickiej naszej parafii jak i  Chóru parafialnego i Scholii.

 

4. Za tydzień rozpoczyna się Adwent, radosny czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

 

5.  Caritas przeprowadza akcję „ Wyciągnij rękę do ubogiego” . Do 20 grudnia, w kościele wyłożone jest specjalne pudełko, do którego można włożyć dary dla biednych: żywność, artykuły chemiczne, nowe skarpety i czapki. W okresie zimowym produkty trafią do najbardziej potrzebujących. Zapraszamy do włączenia się w tę akcję.

 

6. Pan Organista kontynuuje roznoszenie opłatków w reżimie sanitarnym. Dziękujemy za życzliwość i składane ofiary.

 

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie - 7 rodzin - 970  zł.

 

8. W minionym tygodniu zmarli: + Marcin Zbiróg, l. 89; + Leszek Witczyk, l. 69; + Ireneusz Frączek, l. 55; Krzysztof Kozieł, l. 53; + Teresa Bubel, l. 72, pogrzeb we wtorek o godz. 13.00;

 

9. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela oraz życzymy błogosławionego Tygodnia.

Dodatkowe informacje