Wiadomości Duszpasterskie: 29.11.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- W poniedziałek - 30.11 - Święto św. Andrzeja, Apostoła;

- W czwartek - 03.12 - Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Prezbitera;

- W piątek - 04.12.  - Wspomnienie św. Barbary, dziewicy i Męczennicy;

2. Zgodnie z wytycznymi w naszym kościele może przebywać w czasie mszy św. i nabożeństw 30 osób. Prosimy o przestrzeganie tej liczby, przypominamy o nakazie zakrywania nosa i ust.

3. Rozpoczął się Adwent, radosny czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie rano o godz. 7.00 i popołudniu o godz. 17.00. Co roku na mszy o godz. 17.00 przeżywaliśmy ją wraz z dziećmi, niestety obostrzenia spowodowały, że nie możemy uczynić tego w tradycyjnej formie. Od poniedziałku do soboty będziemy na mszy o godz. 17.00 głosić krótką homilie do Słowa Bożego, zapraszamy do wspólnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

4. Jutro dzień imienin ks. bp Andrzeja Przybylskiego, solenizanta ogarniamy naszą modlitewną pamięcią. To także dzień męczeńskiej śmierci bł. Ludwika Rocha Gietyngiera, za jego wstawiennictwem polecamy naszą parafię.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, szczególna modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne, po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Judy Tadeusza, I piątek miesiąca, w tym dniu nie będzie odwiedzin chorych, będą przed świętami 18 grudnia (piątek od 9.00), po południu okazja do spowiedzi od godz. 16.00. I sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

6. W piątek przypada wspomnienie św. Barbary. Z tej racji msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00, natomiast o godz. 18.00 msza św. w kościele św. Barbary. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji górników i hutników.

7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca o godz. 16.30 różaniec i zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca.

8. Jak co roku rozpoczynamy w adwencie rozprowadzanie świec Caritas na stół wigilijny. Świeca duża - 15 zł., mała - 7 zł.

9.  Caritas przeprowadza akcję „ Wyciągnij rękę do ubogiego”. Do 20 grudnia, w kościele wyłożone jest specjalne pudełko, do którego można włożyć dary dla biednych: żywność, artykuły chemiczne, nowe skarpety i czapki. W okresie zimowym produkty trafią do najbardziej potrzebujących. Zapraszamy do włączenia się w tę akcję.

10. Pan Organista kontynuuje roznoszenie opłatków w reżimie sanitarnym. Dziękujemy za życzliwość i składane ofiary.

11. Zachęcamy do nabycia płyt CD „Wobec piękności Bożej”, w wykonaniu polskich sióstr Karmelitanek Bosych z Islandii. W tej wspólnocie są 4 siostry z naszej parafii, kupując tę płytę wspieramy  ich klasztor. Cena płyty to 30 zł, ale pamiętajmy, że jest to cegiełka na rzecz klasztoru, jest to cena wyjściowa. Piękne pieśni kontemplacyjne mogą być świetnym prezentem na święta.

12. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie -  3 rodziny - 400  zł.

13. W minionym tygodniu zmarli: + Stanisław Głąb, l. 80; + Czesław Erbel, l. 90; + Marian Pluta, l. 74, + Jadwiga Cuglewska, l. 86 - pogrzeb jutro o godz. 11.00;

14. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela - dodatek płyta -Oddanie 33,  ogólnopolskie rekolekcje, życzymy błogosławionego Tygodnia.