Wiadomości Duszpasterskie: 10.01.2021

1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego, za sumie o 11.30 zapraszamy Rodziców dzieci, rodziców chrzestnych, które były ochrzczone w 2020 roku, będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla nich.

 

2. Od jutra w liturgii kościoła rozpoczyna się okres zwykły. Przedłużamy naszą radość z narodzin Zbawiciela przez tradycyjny śpiew kolęd do 2 lutego.

 

3. W piątek przypada trzeci piątek miesiąca. Msza św. o godz. 17.00 o Bożym Miłosierdziu a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

4. Wizyta duszpasterska w tym roku ze względu na pandemie przybiera podwójną formę. Po pierwsze kapłan będzie odwiedzał rodziny, które nas zaproszą indywidualnie, poprzez wcześniejsze zapisanie się. Po drugie zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic, do wspólnej modlitwy na mszy św. o godz. 18.00. Wyjątkowo w piątki, ze względu na nowennę za zmarłych i większą liczbę osób, zapraszamy na Msze św. dodatkową o godz. 17.00. Będziemy się modlić w intencji tych mieszkańców, udzielimy błogosławieństwa waszym domownikom, poświęcimy wodę, która można zabrać do domu i głowa rodziny może dokonać poświęcenia mieszkania. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę na kościół i każda rodzina otrzyma pamiątkowe obrazki.   

 

5. Bóg zapłać za ofiary na kościół: za ofiary składane podczas indywidualnej wizyty duszpasterskiej bądź w kościele.

 

6. W minionym tygodniu zmarły: + Zdzisława Mostowy. L. 92 - pogrzeb jutro o godz. 14.00, + Marianna Morawiec, l. 91 - pogrzeb w środę o godz. 13.00;

 

7. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, życzymy błogosławionego tygodnia.

Dodatkowe informacje