WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE: 14.02.2021

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w środę - 26.02 - Środa Popielcowa;

 

2. Dziś odbywa się zbiórka ofiar do puszek na działalność ruchu „ Betel”, który wspiera niepełnosprawne sieroty społeczne.

 

3. We wtorek ostatni dzień karnawału - ostatki.

 

4. W Środę Popielcową -17 lutego - rozpoczynamy Wielki Post, obrzęd poświęcenia i posypania głów popiołem na każdej Mszy św. o godz. 8.00, 17.00 i  18.00, w Jaroszowie o godz. 17.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły co do ilości i jakości spożywanych pokarmów. Rozpoczynają się i trwają do I Niedzieli Wielkiego Postu Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

 

5. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 16.15 dla dzieci(zapraszamy szczególnie uczniów klasy 3 SP, prosimy starszych o przychodzenie na drogę krzyżową dla dorosłych) i o 17.30 dla dorosłych, a w niedzielę nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 16.30 z kazaniem pasyjnym. Za uczestnictwo  w powyższych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 

6. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do praktykowania Jałmużny wielkopostnej.  W tym roku nie ma tradycyjnych skarbonek, w zamian będą rozprowadzane koperty - cegiełki, w których będą zbierane ofiary na budowę kuchni Caritas. Przy krzyżu można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

7. W piątek przypada trzeci piątek miesiąca. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00

 

8. Można zamawiać  terminy Mszy św. na rok 2022.

 

9. Bóg zapłać za ofiary na kościół: 2 rodziny - 350 zł;

 

10. W minionym tygodniu zmarła: + Anna Skinder, l. 70;

 

11. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, życzymy błogosławionego tygodnia.

 

Dodatkowe informacje