Wiadomości Duszpasterskie: 14.03.2021

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w piątek - 19.03 - Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP;

2. Dziś 4 Niedziela Wielkiego Postu zwana niedzielą Radości. Kościół święty, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii.

3. W piątek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca. Dzień naszej szczególnej modlitwy za mężczyzn. Przypominamy, że trwamy w Roku św. Józefa i w naszej parafii w każda środę, o godz. 18.00  odprawiamy mszę św. nowennową, zbiorową za zmarłych, polecając ich wstawiennictwu św. Józefa- patrona kościoła powszechnego.

4. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 16.15 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych, o godz. 19.00 dla młodzieży, a w niedzielę nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 16.30 z kazaniem pasyjnym.

5. Od przyszłej niedzieli w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy włącznie (21-24.03). Wygłosi je. Ks. Zygmunt Filipczyk - wikariusz parafii pw. NMP Częstochowskiej w Częstochowie. Program wywieszony w gablocie i na stronie internetowej. W tym roku nie ma rekolekcji szkolnych, dlatego dzieci i młodzież będziemy zapraszać na msze św. popołudniowe. Zachęcamy do licznego udziału. Spowiedź dla chorych przed świętami odbędzie się 25 marca. Zapisy w zakrystii, bądź w kancelarii.

6. Bóg zapłać za ofiary na kościół: konto - 1 rodzina - 300 zł

7. Pod chórem wystawione są koperty Caritas, w które w czasie Wielkiego Postu, możemy złożyć ofiarę - cegiełkę, na budowę kuchni dla ubogich, potrzebujących; W zakrystii możemy nabyć także Paschaliki Wielkanocne - 10 zł;

8. W minionym tygodniu zmarł: + Jan Nocoń, l. 90; Przypominamy, że w środę  17 marca (środa) o godz. 12.00 w parafii Łobodno, odbędzie się pogrzeb śp. Genowefy Kotyl - mamy ks. Proboszcza. Ktokolwiek pragnie jechać, to organizowany jest autokar, który podstawiony będzie na przystanku przy pomniku Ks. Bł. Ludwika R. Gietyngiera od godz. 10.15, wyjazd o godz. 10.30, proszę o zapisy lub chętnych na wyjazd swoim samochodem.

9. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela” życzymy błogosławionego tygodnia.