Wiadomości Duszpasterskie: 21.03.2021

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w czwartek - 25.03 - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego;

 

2. W naszej parafii rozpoczynamy czas Rekolekcji Wielkopostnych, które potrwają do środy włącznie (21-24.03). Wygłosi je Ks. Zygmunt Filipczyk - wikariusz parafii pw. NMP Częstochowskiej w Częstochowie. Program wywieszony w gablocie i na stronie internetowej. W tym roku nie ma rekolekcji szkolnych, dlatego dzieci do klasy 6 SP włącznie zapraszamy w poniedziałek na godz. 16.00 i młodzież od klasy 7 SP we wtorek na godz. 16.00, na naukę rekolekcyjną. Nauki w tygodniu dla dorosłych o godz. 8.00 i 18.00. W środę dzień spowiedzi rano od 7.30 i popołudniu od 17.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w środę od godz. 16.00 Zachęcamy do licznego udziału. Spowiedź dla chorych przed świętami odbędzie się 26 marca ( piątek, godz. 9.00). Zapisy w zakrystii, bądź w kancelarii.

 

3. W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na mszy św. o godz. 17.00 można będzie dokonać Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do tej formy obrony życia ludzkiego. Ulotki wraz z formularzem znajdują się na stoliku pod chórem.

 

4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na comiesięczne czuwanie w kaplicy w czwartek, oraz mszę św. w intencji naszej Ojczyzny w niedzielę o godz. 17.00.

 

5. W piątek zapraszamy na ostatnie nabożeństwo drogi krzyżowej dla dzieci o godz. 16.15. Nie będzie drogi krzyżowej dla młodzieży o godz. 19.00, zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która w najbliższy piątek 26 marca organizowana jest w całej Polsce. Trasa św. Pawła z Leśniowa na Jasną Górę, wynosi 40 km. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00 w Sanktuarium w Leśniowie. Zapisy przez stronę internetową, można pobrać aplikacje na telefon z trasą, rozważaniami na ten rok. Jest to nocne pielgrzymowanie, pojedynczo bądź w małej grupce połączone z rozważaniem Męki Jezusa. 

 

6. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej mszy św. Za tydzień z soboty na niedzielę zmiana czasu, przesunięcie zegara z godziny 2 na 3.

 

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół: konto - 1 rodzina - 100 zł, indywidualnie - 1 rodzina  - 300 zł;

 

8. W minionym tygodniu zmarli: + Stanisława Sikora, l. 91 - pogrzeb jutro o godz. 12.00;m + Ryszard Sojka, l. 70  - pogrzeb we wtorek o godz. 14.00

 

9. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela” życzymy błogosławionego tygodnia.

 

Dodatkowe informacje