Wiadomości Duszpasterskie: 28.03.2021

1. Dziś, Niedzielą Palmową rozpoczynamy w kościele Wielki Tydzień, który jest przeznaczony na wspomnienie Męki Chrystusa. Na każdej mszy św. poświęcenie gałązek palmowych.

2. Według wytycznych na Mszach św. może uczestniczyć w naszej świątyni 22 osoby. Prosimy o przestrzeganie tych ograniczeń, pamiętając o nakazie zasłaniania ust i nosa. Nagłośnienie zewnętrzne w niedzielę , czas Triduum i Świąt będzie włączone, można uczestniczyć na placu kościelnym. Ciągle obowiązuje dyspensa od niedzielnej Mszy św.

3. W Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, , która będzie sprawowana za wszystkich kapłanów, rodaków i pracujących oraz za powołania kapłańskie. Po Komunii św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tabernakulum w kaplicy przechowania - ciemnicy i adoracja do 23.00. Spowiedź w Wielki Czwartek od godz. 17.00 do Liturgii.

4.  W Wielki Piątek adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy przez cały dzień, kościół otwarty od godz. 7.00. Zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00 i drogę krzyżową na godz. 17.15. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00. W tym dniu nie ma liturgii w kaplicy w Jaroszowie. Po liturgii śpiew Gorzkich Żali i adoracja w grobie pańskim do godz. 23.00. Ofiary składane przy adoracji krzyża, przeznaczone są utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Podczas adoracji Krzyża oddaje się cześć wyłącznie przez przyklęknięcie lub głęboki ukłon, nie całujemy krzyża. W tym dniu obowiązuje post ścisły, co do ilości i jakości spożywania pokarmów. Spowiedź w Wielki piątek od godz. 15.00 do rozpoczęcia Liturgii Męki Pańskiej.

5.  W Wielką Sobotę adoracja Grobu Pana Jezusa przez cały dzień, oraz poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny wyłącznie przed kościołem, na placu kościelnym, od godz. 9.00 do 12.00 - co pół godziny.Na punktach  poświęcenie pokarmów: 9.00 - Jaroszów, przed kaplicą, 9.15- Zawada, przy krzyżu na początku Zawady i krzyżu przy szkole, 9.30 - Czatachowa, przy kapliczce św. Antoniego.

Wieczorem zapraszamy na godz. 20.00 na Liturgię Wielkiej Soboty, prosimy o zabranie ze sobą świec, okapników na świece i naczyń na wodę święconą, adoracja do godz. 23.00. Możliwość spowiedzi od godz. 19.00 do rozpoczęcia Liturgii Wielkiej Soboty.

7. W Niedzielę Zmartwychwstania rezurekcja o godz. 6.00, bez procesji, następnie msze św. o godz. 10.00, 11.30 i 17.00 - Msza św. Różańcowa. Liturgia Triduum jak i Msza św. w Zmartwychwstanie Pańskie o godz. 11.30 - będą transmitowane na FB Parafialnym.

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół: chorzy - 1150 zł; konto - 3 rodziny -800 zł, indywidualnie - 1 rodzina - 150 zł ;

9. Na cmentarzu segregujemy śmieci. Worki na plastik i na wosk osobno.

10. W minionym tygodniu zmarli: + Zdzisław Wiatr, l.56 ; + Helena Zębik, l. 78 - pogrzeb jutro o  godz. 13.00;

11. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

12 . Życzymy błogosławionego Wielkiego Tygodnia.