Wiadomości Duszpasterskie: 18.07.2021

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w czwartek - 22.07. - święto św. Marii Magdaleny,

- w piątek - 23.07. - święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy,

- w sobotę - 24.07. - wsp. św. Kingi, dziewicy.

2. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się 22. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.
Z tej racji w przyszłą niedzielę, 25 lipca, po wszystkich Mszach św. odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych i błogosławieństwo kierowców. Serdecznie zapraszamy.

3. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w czwartek na adorację do kaplicy,
a w przyszłą niedzielę na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 17:00.

4. Zachęcamy do pielgrzymowania na Jasną Górę w sobotę (21.08.). Zapisy od
1 sierpnia. Kierujemy również do Was pytanie: jak ma w tym roku wyglądać powrót pielgrzymki? Czy wracamy wspólnie w poniedziałek, czy też pielgrzymka zakończy się Apelem Jasnogórskim w niedzielę wieczorem? Prosimy o wyrażenie Waszych opinii w zakrystii.

5. Dziękujemy za ofiary na kościół; dwie rodziny złożyły ofiarę - 450 zł. Bóg zapłać również za ofiary na tacę inwestycyjną. Serdecznie dziękujemy również nowożeńcom za piękną dekorację kościoła.

6. Po trzech latach firma P. Stanisława Broszko z Częstochowy dokonała przeglądu i strojenia organów. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

7. Ogłoszenie o pielgrzymce na Święty Krzyż - na kartce.

8. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

9. W minionym tygodniu zmarli: + Maria Podlejska, l. 76 i Paweł Stępień, l. 32. Wieczny odpoczynek…

8. Serdecznie witamy w kościele Gości, przebywających na wakacjach i urlopach w naszym mieście. Niech wakacje będą dla wszystkich czasem Bożej łaski. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Wszystkim, którzy rozpoczęli wakacje, życzymy zdrowego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.