Wiadomości Duszpasterskie - 24.10.2021

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w czwartek - 28.10. - uroczystość św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,

- w piątek - 29.10. - święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Częstochowie.

 

2. Dziś przypada Światowy Dzień Misyjny i początek tygodnia misyjnego. Zachęcamy do modlitwy w intencji misji.

 

3. W czwartek nasza parafia będzie przeżywała uroczystość odpustową. Suma z kazaniem odpustowym o godzinie 18:00. Będzie jej przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Mariusz Frukacz, redaktor „Niedzieli”. Zapraszamy do licznego udziału: asystę parafialną, Panie i Panów do niesienia feretronów, baldachimu, ministrantów, lektorów, Panie Różańcowe, chór parafialny, OSP i Orkiestrę. Niech to będzie prawdziwe święto dla uczczenia naszych patronów. W tym dniu Msza św. z homilią będzie jeszcze jedynie o godzinie 8:00.

 

4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie dla dzieci o 16:15, dla młodzieży
i dorosłych o 17:30.

 

5. Zapraszamy chętnych na spotkanie wspólnoty młodzieżowej, które odbywa się w soboty po Mszy św. o 18:00.

 

6. W piątek przedstawiciele Rady Parafialnej udadzą się do Archikatedry Częstochowskiej celem uczestnictwa w rozpoczęciu synodu na szczeblu diecezjalnym.

 

7. W dalszym ciągu można zamawiać wypominki z prośbą o wieczne zbawienie dla naszych zmarłych. W przyszłą niedzielę w bramie cmentarnej będzie stał kleryk z Wyższego Seminarium Duchownego i zbierał ofiarę na utrzymanie tej uczelni - za te dary Bóg zapłać.

 

8. Wspólnota Radia Maryja i TV Trwam organizuje pielgrzymkę do Torunia z racji 30. Rocznicy istnienia TV Trwam. Pielgrzymka planowana jest na sobotę, 4 grudnia 2021 r. Prosimy o zapisy u P. Henryka Szpaka w sklepie.

 

9. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie cztery rodziny - 850 zł.

 

10. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

11. W minionym tygodniu zmarła Sylwestra Płaczek, l. 76. Wieczny odpoczynek…

 

12. Życzymy błogosławionego tygodnia dla wszystkich Parafian i Gości!

 

Dodatkowe informacje