Wiadomości Duszpasterskie: 31.10.2021

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 01.11. - uroczystość Wszystkich Świętych,

- we wtorek - 02.11. - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych,

- w czwartek - 04.11. - wsp. św. Karola Boromeusza.

2. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy wzięli udział w czwartkowych uroczystościach odpustowych w naszej parafii. Dziękujemy ks. Mariuszowi Frukaczowi, asyście parafialnej, osobom, które niosły feretrony, baldachim, ministrantom, lektorom, Paniom Różańcowym, OSP
i Orkiestrze oraz dzieciom sypiącym kwiaty, a także Wam wszystkim za wspólną modlitwę.

3. Jutro przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o 8:00 w kościele i o 11:00 na cmentarzu oraz w Jaroszowie o 8:45. Na cmentarzu gromadzimy się przy bramie o godzinie 10:00. Stamtąd wyruszy procesja modlitewna z różańcem i wypominkami jednorazowymi. Zachęcamy do tej formy modlitwy. Tego dnia i przez cały miesiąc listopad można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. W oktawie do 9 listopada włącznie różaniec z wypominkami o godz. 16:15, a następnie Msza święta.

4. W dniu dzisiejszym oraz jutro na cmentarzu będzie zbierana ofiara do puszki na Wyższe Seminarium Duchowne w Częstochowie oraz na odnowienie zabytkowych figur na cmentarzu.

5. W tym tygodniu przypada:

I czwartek - modlitwy w intencji powołań kapłańskich,

I piątek - spowiedź przez Mszą św. poranną i od godziny 16:00, odwiedziny chorych od 9:00,

I sobota miesiąca - modlitwy wynagradzające ku czci Matki Bożej.

6. W piątek o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci, które przystąpią
w przyszłym roku do I Komunii Świętej. W trakcie tego spotkania zaplanowano przymiarkę do strojów na tę uroczystość.

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie trzy rodziny - 400 zł. i na konto jedna rodzina 500 zł.

8. Zapraszamy do udziału w katechezach dla dorosłych i młodzieży - w każdy poniedziałek
i czwartek o 19:00 - prowadzą przedstawiciele wspólnoty neokatechumenalnej. Spotkania wspólnoty młodzieżowej w soboty po Mszy św. o godz. 18:00

9. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

10. W minionym tygodniu odeszły od nas: Marzena Rosikoń, l. 48 i Monika Bubel, l. 43. Wieczny odpoczynek…

11. Życzymy błogosławionego tygodnia dla wszystkich Parafian i Gości!