Wiadomości Duszpasterskie: 28.11.2021

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- we wtorek - 30.11. - święto św. Andrzeja, Apostoła;

- w piątek - 03.12. - wsp. św. Franciszka Ksawerego, kapłana;

- w sobotę - 04.12. - wsp. św. Barbary.

 

2. Rozpoczął się Adwent, radosny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie o godzinie 7:00 rano i po południu o 17:00 - na tę Mszę św. zapraszamy dzieci i młodzież, z którymi będziemy poznawać zagadnienia, związane z Dziećmi z Fatimy. Zapraszamy do licznego udziału. Od 16 grudnia w naszej parafii rozpocznie się nowenna przed Bożym Narodzeniem. Od tego dnia codziennie o 16:30 będziemy modlić się   uroczystym śpiewem tekstów biblijnych, oczekując bliskich już świąt Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.

 

3. Dziś i jutro w naszej parafii obchody, związane z 80. rocznicą śmierci męczeńskiej bł. ks. Ludwika Rocha Gietyngiera. Do tych dni przygotowujemy się przez nowennę po Mszy św. o 17:00. Na tę okoliczność opracowano specjalne modlitwy i wydano książeczkę, z której dochód będzie przeznaczony na pamiątkową tablicę przy wejściu do kościoła. Kto chciałby wesprzeć ten cel - można nabyć tę książeczkę za dowolną ofiarę na stoliczku przy wyjściu z kościoła.

 

4. We wtorek dzień imienin Ks. Bp. Andrzeja Przybylskiego. Solenizanta ogarniamy naszą modlitewną pamięcią.

 

5. W tym tygodniu przypada:

- I czwartek miesiąca - modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, po Mszy św. nowenna do św. Judy Tadeusza;

- I piątek miesiąca - spowiedź przed Mszą św. poranną i od godziny 16:00. Odwiedziny chorych połączone ze spowiedzią świąteczną odbędą się w piątek, 17 grudnia. Ktokolwiek pragnie skorzystać
z tego daru to prosimy o zgłaszanie takowych osób;

- I sobota miesiąca - nabożeństwo ku czci Matki Bożej po Mszy św. o 17:00.

 

6. W sobotę przypada wspomnienie św. Barbary. Z tej racji Msze św. w naszym kościele o 7:00 i o 17:00, natomiast o 18:00 w kościele św. Barbary w intencji górników żyjących i zmarłych - serdecznie zapraszamy.

 

7. Za tydzień I niedziela miesiąca. O godz. 16:30 różaniec i zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca.

 

8. Jak co roku w Adwencie rozpoczynamy rozprowadzanie świec Caritas na stół wigilijny. Świeca duża 17 zł. i mała - 8 zł. Można nabyć w zakrystii u P. Kościelnego. P. Organista kontynuuje roznoszenie opłatków. Dziękujemy za życzliwość i składane ofiary.

 

9. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie dwie rodziny - 350 zł. i na konto dwie rodziny - 700 zł.

 

10. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela. Od przyszłego tygodnia, z racji wzrostu kosztów wydania egzemplarza, cena Niedzieli wzrośnie do 8 zł. Jednocześnie tygodnik ten będzie wtedy zawierał więcej stron i artykułów.

 

11. W minionym tygodniu zmarli: Maria Nowak, l. 67 i Krystyna Kozieł, l. 72. Wieczny odpoczynek…

 

12. Życzymy błogosławionego tygodnia dla wszystkich Parafian i Gości, jak również owocnego przeżywania Adwentu!

Dodatkowe informacje