WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE - 02.01.2022

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii obchodzi:

- w czwartek - 06.01. - uroczystość Objawienia Pańskiego.

 

2. Dziś o godz. 16.30 zmiana tajemnic Różańca Świętego. Modlimy się o Boże błogosławieństwo dla całej parafii na 2022 rok.

 

3. Jutro Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre” zaprasza na adorację po Mszy św. wieczornej do kaplicy.

 

4. W uroczystość Objawienia Pańskiego porządek Mszy św. niedzielny. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła, kredy i wody. Ministranci będą rozprowadzać zestawy kadzideł na Trzech Króli - dochód na cele Liturgicznej Służby Ołtarza. Po sumie wyruszy Orszak Trzech Króli. Już dziś zapraszamy do licznego udziału. W reżimie sanitarnym wyjdziemy z kościoła i przemaszerujemy ul. Armii Krajowej i obok przystanku autobusowego wejdziemy na skwer pod pomnik bł. ks. Ludwika Rocha Gietyngiera. W czasie orszaku będziemy śpiewać kolędy na przemian z orkiestrą. W tym dniu przypada rocznica święceń bp. seniora Antoniego Długosza. Jego osobę ogarniamy modlitwą. Jest to również I czwartek miesiąca - po Mszy św. wieczornej modlitwy o powołania kapłańskie i nowenna do św. Judy Tadeusza.

 

5. W I piątek miesiąca nie odbędą się odwiedziny chorych. Spowiedź dla chętnych przed Mszą św. poranną i po południu od 16.30. Po Mszy św. o 17.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe.

 

6. Za tydzień przypada niedziela Chrztu Pańskiego. Na sumie o godz. 11.30 będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla rodziców i dzieci, które były ochrzczone w 2021 roku. 49 rodzin zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

7. Wizyta duszpasterska w tym roku ze względu na pandemię będzie wyglądać podobnie jak w roku ubiegłym i przyjmie podwójną formę:

a) kapłani będą odwiedzać rodziny, które nas zaproszą indywidualnie poprzez wcześniejsze zapisy;

b) od jutra (3 stycznia) każdego dnia w tygodniu zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic
do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz. 17.00. Jedynie w sobotę Msza św. kolędowa odbędzie się o 18.00 /Porządek ulic wg rozpiski na kartce/ Będziemy się modlić w intencjach tych mieszkańców, udzielać błogosławieństwa domownikom, poświęcimy wodę, którą będzie można zabrać do domu, każda rodzina otrzyma pamiątkowy obrazek. W miarę możliwości będzie można złożyć ofiary na potrzeby kościoła.

 

8. Spotkania kolędowe odbędą się:

a) dla Jaroszowa w kaplicy w Jaroszowie 06.01. na Mszy św. o 8.45;

b) dla mieszkańców Zawady w kaplicy w Jaroszowie 09.01. na Mszy św. o 8.45;

c) dla mieszkańców Czatachowy w kaplicy św. Antoniego w Czatachowie 09.01. o godz. 15.00.

 

9. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie 2 rodziny 300 zł. i na konto 2 rodziny 800 zł.

 

10. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

11. W minionym tygodniu zmarli: Andrzej Fantazyjski l. 89, Włodzimierz Ptaszek, l. 69, Lesław Maszczyk, l. 67, Anna Gołuchowska, l. 71 - jutro o 13.00 odbędzie się jej pogrzeb. Wieczny odpoczynek…

 

12. Życzymy błogosławionego tygodnia dla wszystkich Parafian i Gości!

Dodatkowe informacje