Wiadomości Duszpasterskie: 01.05.2022

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną oraz rozpoczynamy XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jest to okazja do ożywienia zainteresowania słowem Bożym, do czego zachęcamy. Z radością ogłaszamy, że wśród naszych lektorów jest najlepszy biblista archidiecezji częstochowskiej - Juliusz Woldan, który został laureatem konkursu biblijnego. Gratulujemy! Dziś również I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w ramach nabożeństwa majowego. Maj tradycyjnie jest miesiącem matur - stąd dzisiaj na sumie modlimy się szczególnie w intencji maturzystów.

 

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Będą odprawiane codziennie - w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele o 16.30. Zapraszamy do oddawania czci Matce Bożej.

 

3. Spotkanie rodziców kandydatów do przyjęcia w tym roku sakramentu bierzmowania (tych, którzy odbyli indywidualne spotkania z duszpasterzem), odbędzie się w piątek po Mszy św. o 18.00 w kościele. Sami kandydaci będą składali swój egzamin w przyszłym tygodniu. Na ten egzamin obowiązuje znajomość modlitw: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga, Aniele Boży, Dekalog, 5 przykazań kościelnych, 7 grzechów głównych oraz warunki popełnienia grzechu ciężkiego.

 

4. Swoją działalność wznawia chór parafialny. Zapraszamy wszystkich chórzystów na próbę w czwartki o 18.30. Zachęcamy także nowe osoby, które chcą oddawać chwałę Bogu śpiewem, do przyjścia na tę próbę.

 

5. W poniedziałek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła oraz dzień flagi narodowej. Zachęcamy do wywieszenia w tym dniu naszej biało-czerwonej flagi. Również w poniedziałek wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre” zaprasza na adorację do kaplicy po Mszy św. o godz. 18.00.

 

6. We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski i patronki naszej archidiecezji oraz święto Konstytucji 3 - go maja. W naszej parafii Msze św. o 8.00, 8.45 w Jaroszowie, 10.00 i po południu tylko o godzinie 18.00. Suma o 10.00 będzie sprawowana w intencji Ojczyzny, po niej udamy się pod pomniki patriotyczne, aby złożyć kwiaty. Również na sumie odnowimy Milenijny Akt oddania Polski Matce Bożej. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

 

7. W środę we wspomnienie św. Floriana przypada święto wszystkich strażaków. Dziękując za ich ofiarną pracę składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału we Mszy św. w tym dniu.

 

8. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:

- I czwartek - modlitwy w intencji powołań kapłańskich i nowenna do św. Judy Tadeusza po Mszy św. o 17.00;

- I piątek - spowiedź przez Mszą św. poranną i od godziny 16:00, odwiedziny chorych od 9:00, jest to również święto św. Ap. Filipa i Jakuba;

- I sobota miesiąca - zapraszamy na pełne nabożeństwo I sobót miesiąca - po Mszy św. porannej, dlatego nie będzie w tym dniu modlitw do Matki Bożej po Mszy wieczornej.

 

9. W przyszłą niedzielę - 8 maja - przypada dzień imienin Ks. Proboszcza Stanisława. Będziemy modlić się w intencji Dostojnego Solenizanta na sumie oraz w przyszły poniedziałek na Mszy św. o 18.00, kiedy to będzie okazja do złożenia życzeń Ks. Proboszczowi. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 17.45 na nabożeństwo majowe i Mszę św. przy ruinach kościoła św. Stanisława na Laskowcu. Jest możliwość skorzystania z bezpłatnego transportu na tę uroczystość. Szczegółowe informacje można znaleźć w gablocie ogłoszeń.

 

10. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

11. Życzymy błogosławionego tygodnia dla wszystkich Parafian i Gości!

 

Dodatkowe informacje