Wiadomości Duszpasterskie: 08.05.2022

1. Dziś przypada Niedziela Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o powołania. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Jest to dzień solenny
Ks. Proboszcza, którego polecamy naszej modlitewnej pamięci zwłaszcza dzisiaj na sumie i jutro podczas Mszy św. o 18.00. Dziś także zapraszamy na godzinę 18.00 na Laskowiec - będzie tam odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe. W szczególny sposób zapraszamy Stanisławów - solenizantów dnia dzisiejszego.

 

2. Ze względu na przypadającą dzisiaj niedzielę wielkanocną uroczystość św. Stanisława, biskupa
i męczennika, głównego patrona Polski, jest przeniesiona na dzień jutrzejszy. Natomiast w sobotę - 14 maja - przypada święto św. Macieja, Apostoła.

 

3. W piątek przypada wspomnienie NMP Fatimskiej. W naszej parafii nabożeństwo fatimskie rozpocznie się o godz. 17.30 różańcem, następnie Msza św. a po niej procesja z figurą wokół kościoła ze śpiewem litanii do Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy - można też składać intencje do modlitwy różańcowej.

 

4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych - w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00,
a w niedzielę o 16.30.

 

5. Próba dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się - inaczej, niż było to zapowiedziane -
w najbliższy piątek o 15.30 w kościele.

 

6. Egzamin dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się na plebani w następującym porządku:

* kl. VIII b, SP w Zawadzie i szkoły ponadpodstawowe - we wtorek od godz. 18.30;

* kl. VIII a, VIII c, VIII s oraz wszystkie pozostałe osoby - w środę od 18.45.

Kolejność wchodzenia wszystkich kandydatów w danym dniu - niezależnie od podziału na klasy - jest alfabetyczna. Na egzamin należy zabrać indeks, ewentualnie kartki potwierdzające udział we Mszy św. Po tym egzaminie każdy kandydat otrzyma informację o dopuszczeniu bądź nie do bierzmowania. Na ten egzamin obowiązuje znajomość modlitw: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga, Aniele Boży, Dekalog, 5 przykazań kościelnych, 7 grzechów głównych oraz warunki popełnienia grzechu ciężkiego. Rodzice koordynujący przygotowanie dekoracji (tzw. trójka rodziców) proszą, aby w dzień egzaminu (oprócz składki ogłoszonej już na spotkaniu
z rodzicami) uregulować również należność na cele organizacyjne, zwłaszcza na dekorację kościoła - w kwocie 40 zł. od osoby. Próba dla kandydatów przed uroczystością bierzmowania odbędzie się w kościele - w piątek po zakończeniu Mszy o 18.00.

 

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół: od chorych z racji pierwszego piątku 1120 zł., oraz indywidualnie dwie rodziny  - 300 zł.

 

8. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela oraz czasopisma Tęcza.

 

9. Życzymy błogosławionego tygodnia dla wszystkich Parafian i Gości!

 

Dodatkowe informacje