Wiadomości Duszpasterskie: 29.05.2022

1. Kościół w tym tygodniu w Liturgii wspomina:

- we wtorek - 31.05. - święto Nawiedzenia NMP;

- w środę - 01.06. - wspomnienie św. Justyna, męczennika, jest to także Międzynarodowy Dzień Dziecka;

- w piątek - 03.06. - wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

 

2. We wtorek kończymy maj i nabożeństwa majowe. Od środy rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy w tygodniu po Mszy św. o 17.00, a w niedzielę o 16.30.

 

3. W tym tygodniu przypada:

- I czwartek - modlitwy o powołania kapłańskie;

- I piątek - odwiedziny chorych od godz. 9.00, spowiedź przed Mszą św. poranną i od godz. 16.00;

- I sobota - zapraszamy na pełne nabożeństwo pierwszosobotnie - rozpocznie się Mszą św. poranną;

- I niedziela miesiąca - zmiana tajemnic różańca połączona z nabożeństwem o 16.30.

 

4. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlimy się szczególnie o powołania kapłańskie - wczoraj 5 kleryków przyjęło w archikatedrze święcenia diakonatu. W sobotę jeden diakon przyjmie święcenia kapłańskie.

 

5. Zapraszamy na czuwanie wigilijne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W jego trakcie będzie nam przyświecać intencja: o duchową odnowę naszej parafii. Zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania i tych, którzy niedawno ten sakrament przyjęli. Rozpocznie się ono Mszą Wigilii Zesłania Ducha Świętego o godz. 18.00. Dalszy plan obejmuje śpiew Nieszporów, konferencję na temat działania Ducha Świętego w liturgii, nabożeństwo wielkanocne - Drogę Światła, krótką adorację Najświętszego Sakramentu oraz śpiewaną Godzinę Czytań. Zapraszamy do udziału w całości tego nabożeństwa, albo choć w niektórych punktach. Szczegóły są umieszczone na plakacie w gablocie ogłoszeń.

 

6. Boże Ciało w tym roku rozpocznie się Mszą św. w Leśniowie o godz. 11.00. Po niej wyruszy tradycyjna procesja do czterech ołtarzy ulicą Leśniowską w kierunku kościoła, przed którym będzie czwarty ołtarz i uroczyste błogosławieństwo. Za przygotowanie ołtarzy odpowiadają: I ołtarz w Leśniowie - szewcy, II ołtarz - rzemieślnicy, III ołtarz - stolarze, IV ołtarz - rodzice i dzieci pierwszokomunijne. Zapraszamy też chętne Panie w sile wieku do niesienia obrazów, feretronów itp.

 

7. Próba dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w piątek o godz. 19.00.

 

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół: dwie rodziny - 250 zł., od rodziców bierzmowanych - 1420 zł.; Akcja Katolicka ze sprzedaży ciast zebrała dla ministrantów 1620 zł.

 

9. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jadwiga Pęczkowska, l. 71 i Weronika Skorek, l. 86. Wieczny odpoczynek…

 

11. Życzymy błogosławionego tygodnia dla wszystkich Parafian i Gości!

Dodatkowe informacje