Wiadomości Duszpasterskie - 05.06.2022

1. Dziś niedziela Zesłania Ducha Świętego, a jutro drugi dzień Zielonych Świątek. Kończy się okres wielkanocny, przypominamy o spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, do której można przystąpić do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do następnej niedzieli. Dziś przed Mszą św. wieczorną o 16.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, którego uroczystości kongresowe odbyły się w miniony piątek
i sobotę na Jasnej Górze.

2. W nadchodzącym tygodniu:

- w środę wspominamy św. Jadwigę, Królową;

- w czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

- w sobotę wspomnienie św. Barnaby, Apostoła; w naszej parafii to dzień I Komunii Świętej.

3. Dzieci komunijne zapraszamy na próbę we wtorek o 18.45, a rodziców w tym samym czasie do sprzątania placu wokół kościoła. W piątek na 15.30 dzieci przychodzą za świecami i książeczką do nabożeństwa, by odnowić przyrzeczenia chrzcielne i przystąpić do spowiedzi. Zapraszamy rodziców, chrzestnych i wszystkich chętnych do spowiedzi w piątek o 16.00. I Komunia św. w sobotę o 12.00, dzieci przychodzą od 11.30 bez świec. Ponieważ jest to dzień targowy, prosimy, by w miarę możliwości nie parkować przed kościołem i wokół placu, by dać w tym dniu możliwość zaparkowania gościom dzieci. Prosimy Straż Miejską, by tego dnia nie karać gości mandatami.

4. W przyszłą niedzielę, z racji wspomnienia bł. Ludwika Rocha Gietyngiera - odpust połączony z poświęceniem pól w Jaroszowie o 11.00. W Czatachowie z racji wspomnienia św. Antoniego odpust i poświęcenie pól przy kapliczce o godz. 15.00 - zapraszamy do licznego udziału.

5. Zapowiadamy, że uroczystość Bożego Ciała, która wypada 16 czerwca, odbędzie się w tym roku w tradycyjny sposób, a więc w Leśniowie Msza św. i I ołtarz obok źródełka - przygotowują rodzice dzieci pierwszokomunijnych, pozostałe ołtarze jak zawsze w znanych nam miejscach.

6. Bóg zapłać za ofiary na kościół: trzy rodziny - 350 zł., chorzy z racji I piątku 1100 zł.

7. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

8. Życzymy błogosławionego tygodnia dla wszystkich Parafian i Gości!