Wiadomości Duszpasterskie: 12.06.2022

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 13.06. - wsp. św. Antoniego z Padwy;

- we wtorek - 14.06. - wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

- w czwartek - 16.06. - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;

- w piątek - 17.06. - wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

 

2. Dzisiejszą niedzielą kończy się czas przyjmowania Komunii wielkanocnej.

 

3. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii jedynego neoprezbitera naszej archidiecezji - ks. Piotra Fedoryszaka. Ks. Neoprezbiter odprawi uroczystą Mszę św. prymicyjną
w naszej parafii o 11.30 - zapraszamy do licznego udziału. Ks. Piotr wygłosi również kazania na wszystkich Mszach św. a po każdej z nich będzie udzielał indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego. Z racji wyjazdu do Jaroszowa, ks. Piotr nie będzie udzielał błogosławieństwa po Mszy św. o godzinie 8.00, ale przed jej rozpoczęciem - już od godz. 7.50. Prosimy o wcześniejsze przyjście na tę Eucharystię, aby po udzieleniu wszystkim chętnym indywidualnego błogosławieństwa, mogła się ona rozpocząć punktualnie.

 

4. Wczoraj 48-osobowa grupa dzieci z kl. III przystąpiła do I Komunii Świętej. Dziękujemy wszystkim za trud włożony w przygotowanie tej uroczystości: rodzicom za posprzątanie placu kościelnego, dekorację kwiatową, troskę o kościół i dar dla parafii w formie pieniężnej. Dziękujemy P. Katechecie Adamowi Kurkowi za duchowe przygotowanie. Życzymy dzieciom i ich bliskim, aby dar Komunii rozpalił ich gorącą miłość do Jezusa. Od dziś gromadzą się na Białym Tygodniu na Mszę św. o godz. 17.00, a we wtorek wyjeżdżają na pielgrzymkę do Pajęczna.

 

5. Jutro przypada trzynasty dzień czerwca - w naszej parafii nabożeństwo fatimskie: o godz. 17.30 różaniec, następnie Msza św. z kazaniem i druga część nabożeństwa z procesją z figurą Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Można składać intencje do modlitwy różańcowej.
W ten poniedziałek odbędzie się również spotkanie na salce z rodzicami dzieci z klas IV, które będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej.

 

6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Świętowanie tego dnia w naszej świątyni rozpoczniemy uroczystą Jutrznią, czyli poranną modlitwą z brewiarza kapłańskiego o godz. 7.30. Msze św. będą o 8.00 i o  17.00. O 11.00 Msza św. w Leśniowie, po niej wyruszy procesja do czterech ołtarzy
w kierunku kościoła. Prosimy osoby, które zawsze przygotowywały ołtarze o rozstawienie ich
w tradycyjnych miejscach. Zapraszamy asystę, służbę liturgiczną, panów do baldachimu, osoby do feretronów, Panie Różańcowe z Leśniowa, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do niesienia poduszek. Prosimy też o dekorację posesji na trasie przejścia procesji. Zapraszamy na oktawę Bożego Ciała - od piątku po Mszy św. o godz. 17.00 z procesją wokół kościoła.

 

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół: trzy rodziny - 300 zł., na konto 2 osoby - 700 zł.

 

8. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

9. Życzymy błogosławionego tygodnia dla wszystkich Parafian i Gości!

Dodatkowe informacje