Wiadomości Duszpasterskie: 19.06.2022

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- we wtorek – 21.06. - wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

- w czwartek – 23.06. - uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;

- w piątek – 24.06. - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;

- w sobotę – 25.06. - wsp. Niepokalanego Serca NMP.

 

2. Dziś o godz. 10.00 dzieci z kl. IV przeżywają I rocznicę Komunii Świętej. Życzymy dla nich i ich rodzin wszelkiej pomyślności. Dzieci komunijne na sumie kończą Biały Tydzień. Dzisiaj także przez cały dzień nasza parafia gości Neoprezbitera – ks. Piotra Fedoryszaka, który głosi kazania i udziela prymicyjnego błogosławieństwa. Życzymy ks. Prymicjantowi Bożego prowadzenia w posłudze kapłańskiej.

 

3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Msza św. a po niej procesja wokół kościoła codziennie o godz. 17.00. W czwartek o godz. 18.00 zakończenie oktawy Bożego Ciała, połączone z procesją, która wyruszy z kościoła do czterech ołtarzy. Tradycyjnie pójdziemy ul. Piłsudskiego, I ołtarz przy figurze św. Floriana, następnie ul. Kościuszki, II ołtarz w stałym miejscu, III ołtarz przy ul. Myszkowskiej obok pomnika bł. ks. Gietyngiera, który przygotują nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Żarkach, oraz IV ołtarz przy kościele. Bardzo prosimy metalowców, stolarzy i szewców o przygotowanie ołtarzy w stałym miejscu. Zapraszamy całą asystę parafialną: służbę liturgiczną, OSP, Orkiestrę, dzieci i młodzież oraz całą społeczność parafialną. Przy IV ołtarzu będzie błogosławieństwo wianków i dzieci, które gorąco zapraszamy wraz z rodzicami. Niech to będzie modlitwa połączona z prośbą o wszelkie łaski dla całej społeczności parafialnej.

 

4. Ks. Prałat obchodzi swoje imieniny w piątek, 24.06., zapraszamy na Mszę św. w jego intencji na godz. 17.00. Modląc się, będziemy składali życzenia po Mszy św. w salce parafialnej. Dzieci, młodzież oraz nauczyciele kończą rok szkolny Mszą św. w piątek, 24.06., o godz. 08.00. Serdecznie zapraszamy Szkołę Podstawową, Zespół Szkół i Szkołę Branżową. W kaplicy w Jaroszowie o godz. 09.00 Msza św. dla dzieci i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie. Chętnych do spowiedzi z racji zakończenia roku zapraszamy codziennie od godz. 16.30.

 

5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w czwartek na czuwanie do kaplicy, a w przyszłą niedzielę na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 17.00. W przyszłą niedzielę przy kapliczce św. Jana Nepomucena przy ul. Mostowej o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. Zapraszamy solenizantów i mieszkańców z pobliskich ulic.

 

6. Ojcowie Paulini zapraszają na rekolekcje małżeńskie od piątku do niedzieli (1-3 lipca). Prowadzi bp Andrzej Przybylski. Szczegółowy program i więcej informacji w Sanktuarium. Ojcowie zapraszają również na odpust Matki Bożej Leśniowskiej - 2 lipca. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 pod Urzędem Miasta i Gminy, skąd wyruszy procesja do trzech ołtarzy. Szczegóły w przyszłą niedzielę.

 

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół: trzy rodziny - 400 zł., i na tacę inwestycyjną.

 

8. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

9. Życzymy błogosławionego tygodnia dla wszystkich Parafian i Gości!

Dodatkowe informacje