Wiadomości Duszpasterskie: 17.07.2022

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w piątek - 22.07. - święto św. Marii Magdaleny;

- w sobotę - 23.07. - święto św. Brygidy, Patronki Europy.

2. Dziś przez naszą parafię przechodzi i zatrzymuje się na Eucharystię oraz obiad XX pielgrzymka wielkopolska - przybędą ok. 12.30. Gościmy również na sumie pielgrzymów z miejscowości Suszec na Śląsku.

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Jest to dzień ustanowiony przez papieża Franciszka. Kolejna niedziela rozpoczyna również 23. Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa, stąd po każdej Mszy św. modlimy się w intencji kierowców
i błogosławimy pojazdy. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie. Ofiary, jakie będą składane przy tej okazji, są przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na adorację do kaplicy w czwartek oraz na Różaniec
i Mszę św. w intencji Ojczyzny w przyszłą niedzielę o 16.30.

5. Bóg zapłać za ofiary na tacę inwestycyjną i na kościół: indywidualnie dwie rodziny - 300 zł.

6. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!