Wiadomości Duszpasterskie: 09.10.2022

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w czwartek - 13.10. - wsp. bł. Honorata Koźmińskiego;

- w sobotę - 15.10. - wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

2. Dziś nabożeństwo różańcowe połączone z III stacją kongresu, podczas której odbędzie się „Gwieździsta Procesja Różańcowa - z Maryją dla Polski”.

3. W czwartek - 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim. Po zakończeniu Mszy św. o 17.00 Różaniec, następnie Msza św. z kazaniem oraz procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła ze śpiewem Litanii loretańskiej. W ten dzień kancelaria parafialna będzie czynna po zakończeniu nabożeństwa.

4. W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji zapraszamy uczniów, nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników szkoły i oświaty na nabożeństwo różańcowe, na którym wszystkie te osoby będziemy otaczać modlitwą.

5. W sobotę na nabożeństwie różańcowym będziemy modlić się za osoby przeżywające stratę dzieci nienarodzonych z okazji Dnia Dziecka Utraconego. Będzie możliwość zapalenia przy ołtarzu światełka pamięci, symbolizującego utracone dziecko.

6. Za tydzień - 16.10. - będziemy przeżywać XXII Dzień Papieski. W tym dniu zbierane są ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia - żywy pomnik św. Jana Pawła II, wspierającą młodzież zdolną, ale uboższą. Po każdej Mszy będziemy także rozprowadzać papieskie kremówki - dochód będzie przeznaczony na sfinansowanie wydania albumu z okazji 500-lecia kościoła.

7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła: na konto sześć rodzin - 1300 zł. i indywidualnie dwie rodziny - 250 zł.

8. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

9. W tym tygodniu odeszły do wieczności: + Helena Szywacz, l. 86 oraz Helena Pompa, l. 99 - we wtorek o 13.00 odbędzie się jej pogrzeb. Wieczny odpoczynek…

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!