Wiadomości Duszpasterskie: 15.01.2023

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- we wtorek - 17.01. - św. Antoniego, opata;

- w czwartek - 19.01. - św. Józefa Sebastiana Pelczara;

- w sobotę - 21.01. - św. Agnieszki, dziewicy.

2. Dziś w Leśniowie uroczystość św. Pawła, Pustelnika, patrona Zakonu Paulinów - tzw. „Pawełki”.

3. We wtorek przeżywamy XXVI Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce. Celem tego dnia jest pogłębienie jedności chrześcijan i żydów. Od środy rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który trwa do 25 stycznia.

4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w czwartek do kaplicy na comiesięczną adorację oraz na Różaniec i Mszę św. w intencji Ojczyzny w niedzielę o 16.30.

5. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.00 zapraszamy na III Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP.

6. W tym tygodniu obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Pamiętajmy o wdzięczności wobec nich
w modlitwie.

7. Trwa wizyta duszpasterska. Z tej racji w dni powszednie miesiąca stycznia nie będzie Eucharystii o godz. 17.00. Będzie tylko jedna Msza wieczorna o godz. 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko w środę od 18.45 do 20.00 oraz w czwartek od 18.30 do 20.00. W sobotę udamy się z wizytą duszpasterską do domów, których z różnych powodów nie odwiedził kapłan
w planowanym terminie. Taką wizytę można umówić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Porządek kolędowania na załączonej kartce.

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół i na tacę inwestycyjną.

9. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Marian Nowakowski, l. 87, Czesław Urbańczyk, l. 54 oraz Alfreda Zamora, l. 76 - w czwartek o 13.00 odbędzie się jej pogrzeb. Wieczny odpoczynek…

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!