Wiadomości Duszpasterskie: 05.03.2023

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 06.02. - św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników;

- w piątek - 10.02. - św. Scholastyki;

- w sobotę - 11.02. - NMP z Lourdes.

2. Dziś I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca o godz. 16.30.

3. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre” zaprasza na adorację do kaplicy.

4. W piątek o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

5. Wszystkie osoby, które chcą w bieżącym roku przyjąć sakrament bierzmowania, są proszone
o zapisanie się w zakrystii na indywidualne spotkanie z duszpasterzem. Na tym spotkaniu kandydat zostanie oficjalnie wpisany na listę osób bezpośrednio przygotowujących się do bierzmowania. Takie spotkanie będzie trwało ok. 10 min., należy na nie zabrać indeks; mogą
z własnej woli wziąć w nim udział również rodzice kandydata.

6. W sobotę obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. o godz. 17.00 modlimy się
w intencji chorych i cierpiących. Na jej zakończenie odbędzie się błogosławieństwo lourdzkie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Z tej okazji w niedzielę, 12 lutego, odbędzie się zbiórka do puszek na działalność ruchu „Betel”, który wspiera niepełnosprawne sieroty społeczne.

7. W zakrystii i kancelarii parafialnej można rezerwować terminy intencji mszalnych na rok 2024.

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół: na konto jedna rodzina - 600 zł., od chorych - 1620 zł.

9. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

10. W minionym tygodniu odeszli od nas: + Maria Kwiatkowska, l. 68 i + Tadeusz Piwowarczyk,
l. 68. Wieczny odpoczynek…

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!