Wiadomości .Duszpasterskie - 28.05.2023

1. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny; przypominamy
o spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, do której można przystąpić do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli następnej niedzieli. Za uroczysty śpiew hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można zyskać odpust zupełny. Dziś również przypada 42. rocznica śmierci bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

 

2. Jutro - 29.05. - drugi dzień Zielonych Świątek - święto NMP Matki Kościoła.

 

3. W środę - 31.05. - święto Nawiedzenia NMP, kończy się maj i nabożeństwa majowe.
Od czwartku rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe do NSPJ - codziennie o 17.30, a w niedziele o 16.30.

 

4. W tym tygodniu przypada:

*) I czwartek miesiąca - modlitwy o powołania kapłańskie;

*) I piątek miesiąca - odwiedziny chorych od 9.00; spowiedź przed Mszą św. poranną i od godziny 15.30. Wtedy również dzieci komunijne mają swoją spowiedź, na którą zapraszamy również ich rodziców, dziadków, chrzestnych i pozostałych członków rodziny; I Komunia Św. odbędzie się w sobotę o 12.00, dzieci przychodzą bez świec o 11.30. Ponieważ jest to dzień targowy, prosimy, by w miarę możliwości nie parkować przed kościołem i wokół placu, aby dać możliwość zaparkowania gościom;

*) I sobota miesiąca - pełne nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. porannej;

*) I niedziela miesiąca - zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca połączona z nabożeństwem czerwcowym.

 

5. Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się 02.-03. czerwca.

 

6. Bóg zapłać za ofiary na kościół: dwie rodziny indywidualnie - 400 zł.

 

7. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!

 

Dodatkowe informacje