Wiadomości Duszpasterskie - 17.09.2023

1. Rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Dziś także przeżywamy dzień modlitw w intencji środków społecznego przekazu, jak również Dzień Golgoty Wschodu i Światowy Dzień Sybiraka w 84 rocznicę agresji rosyjskiej na Polskę.

 

2. Jutro święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski i młodzieży. W środę wspomnienie św. Andrzeja i Towarzyszy, Męczenników Koreańskich.

 

3. W czwartek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Tego dnia w Leśniowie o godz. 11.00 odbędzie się modlitewne spotkanie osób starszych, chorych i cierpiących, na które zaprasza
Ks. Bp. Andrzej Przybylski oraz ojcowie Paulini. Natomiast 26.09. - wtorek - w Myszkowie na Mijaczowie odbędzie się modlitewne spotkanie przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów. Plan wywieszony w gablocie ogłoszeń. Ktokolwiek pragnąłby wziąć udział w tym wydarzeniu - prosimy o informację.

 

4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na adorację do kaplicy w czwartek, oraz na różaniec
i Mszę św. w intencji Ojczyzny w niedzielę o 16.30. W sobotę wspomnienie św. o. Pio oraz pielgrzymka kapłanów na Jasną Górę.

 

5. Nasza parafia organizuje jednodniowy wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa, zaplanowany na 30 września. W planie Msza św. w Kalwarii Zebrzydowskiej, nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach oraz zwiedzanie centrum Krakowa
z przewodnikiem. Koszt wyjazdu można regulować od przyszłej niedzieli - (zależny od liczby chętnych) wyniesie ok. 70 zł. bez posiłków. Prosimy o zapisywanie się dzisiaj po Mszach św., ewentualnie także w najbliższych dniach.

 

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się w kościele w poniedziałek
o godz. 19.00. Spotkanie dla rodziców dzieci z klasy IV SP odbędzie się na salce w piątek o 19.00.

 

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół - 1 rodzina - 200 zł., od Orkiestry Dętej OSP - 500 zł., i na tacę inwestycyjną.

 

8. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela oraz Magazynu w cenie 15 zł.

 

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!

 

Dodatkowe informacje