Wiadomości Duszpasterskie: 29.10.2023

1. Na sumie o 12.00 modlimy się za całą naszą parafię z racji odpustu ku czci św. Szymona i Judy Tadeusza. Dziękujemy całej asyście parafialnej i wszystkim uczestnikom tych uroczystości.

 

2. We wtorek kończy się październik i nabożeństwa różańcowe - dziękujemy za czynny udział w tej modlitwie.

 

3. W środę - 1 listopada - uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o 8.00, 8.45 w Jaroszowie,
a na cmentarzu o 10.00 modlitwa różańcowa z wypominkami jednorazowymi i następnie Msza św. ok. 11.00 za wszystkich wiernych zmarłych, spoczywających na cmentarzu. Po południu Mszy św. w kościele nie ma. W bramie cmentarnej będą stać ministranci i zbierać ofiary na nasze częstochowskie seminarium. Taca z Mszy na cmentarzu będzie przeznaczona na pomnik dla rodziny ks. Gietyngiera. Od środy do 9 listopada można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

 

4. W czwartek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i I czwartek miesiąca (modlitwy za kapłanów). W czwartek o 15.00 Msza św. przy kaplicy Upadku Pana Jezusa, o 16.00 wypominki oktawalne zakończone Mszą o 17.00 - będą one trwały do 9 listopada. Również w czwartek zapraszamy do modlitwy za wszystkich wiernych zmarłych - w naszym kościele po raz pierwszy po wielu latach będzie sprawowana śpiewana Msza św. w języku łacińskim o 19.00. Dla wiernych będą przygotowane tłumaczenia tekstów.

 

5. W piątek I piątek miesiąca - spowiedź przed Mszą poranną i od 16.00, odwiedziny chorych od 9.00. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie rozpocznie się Mszą św. poranną, różaniec wypominkowy jak zwykle o 16.00. Jest to również wspomnienie św. Karola Boromeusza.

 

6. Bóg zapłać za ofiary na kościół - dwie rodziny - 300 zł.

 

7. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela i czasopisma „Miłujcie się”.

 

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!

 

Dodatkowe informacje