Wiadomości Duszpasterskie: 19.05.2024

1. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny; przypominamy
o spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, do której można przystąpić do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli następnej niedzieli. Za uroczysty śpiew hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można zyskać odpust zupełny. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek - święto NMP Matki Kościoła.

 

2. W czwartek - święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, przypada w naszej parafii Doba Eucharystyczna. Adoracja w kościele rozpocznie się po Mszy św. porannej. Msze wieczorne i nabożeństwo majowe według zwykłego porządku. O północy z czwartku na piątek zapraszamy na modlitwę różańcową, po której dalszy ciąg adoracji nocnej w kaplicy adoracji. Zakończenie Doby o 6.50 w piątek. Plan adoracji według ulic jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.

 

3. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitwę w ramach doby eucharystycznej oraz na Mszę św. w intencji Ojczyzny w przyszłą niedzielę o 17.00.

 

4. W piątek wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych i dzień modlitw za Kościół w Chinach.

 

5. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych we wtorek i środę o 15.30. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz spowiedź dla dzieci, rodziców, chrzestnych i wszystkich chętnych w piątek o 19.00. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w sobotę o 12.00. W związku z tą uroczystością, w najbliższą sobotę nie będzie Mszy św. o 17.00, natomiast intencja wyznaczona na tę Mszę św. będzie odprawiona o 18.00.

 

6. Ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa, zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 20 maja (poniedziałek) po wieczornej Mszy św., czyli ok. 18.30. W miłej atmosferze przy herbatce i ciastku będzie można bliżej poznać charyzmat ruchu i zadać pytania.

 

7. Tegoroczna procesja Bożego Ciała rozpocznie się Mszą św. w Sanktuarium w Leśniowie
i wyruszy w kierunku kościoła parafialnego w Żarkach. Już teraz prosimy o przygotowanie
w odpowiednim czasie ołtarzy w tradycyjnych miejscach.

 

8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła: od chorych z racji pierwszego piątku 1200 zł., na konto jedna rodzina 300 zł.

 

9. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

10. W minionym tygodniu odszedł od nas: + Jan Kołodziejczyk, l. 70. Wieczny odpoczynek…

 

11. Życzymy Wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia!

Dodatkowe informacje