Wiadomości Duszpasterskie: 26.05.2024

1. Dziś kończy się czas przyjmowania Komunii Św. wielkanocnej. Z racji Dnia Matki składamy najlepsze życzenia wszystkim mamom. Wczoraj ok. 60-osobowa grupa dzieci z kl. III przystąpiła do I Komunii świętej. Dziękujemy wszystkim za trud włożony w przygotowanie tej uroczystości. Od jutra gromadzą się w białym tygodniu na Mszy św. o godz. 17.00, a w piątek wyjeżdżają na pielgrzymkę do sanktuarium w Mrzygłodzie.

 

2. We wtorek wsp. bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, w środę św. Urszuli Ledóchowskiej.

 

3. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. tylko o godz. 8.00 i 8.45 w Jaroszowie.
Po Mszy św. o 8.00 odbędzie się nabożeństwo majowe. O 11.00 suma w intencji parafian
w Leśniowie, a po niej procesja do czterech ołtarzy zakończona przy naszej świątyni - prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach przez poszczególne grupy. Zapraszamy całą asystę, służbę liturgiczną, osoby do feretronów, Panie Różańcowe, Rycerzy św. Jana Pawła II - do baldachimu, OSP i Orkiestrę Dętą, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do niesienia poduszek. Prosimy o dekorację posesji na trasie procesji. Zapraszamy także na oktawę Bożego Ciała - od piątku po Mszy św. o 17.00 procesja wokół kościoła ze śpiewem Litanii.

 

4. W piątek święto Nawiedzenia NMP. Kończymy nabożeństwa majowe, a od soboty rozpoczynamy w tych samych godzinach nabożeństwa czerwcowe.

 

5. W sobotę wsp. św. Justyna, Dzień Dziecka oraz pierwsza sobota miesiąca - nabożeństwo ku czci Matki Bożej rozpocznie się Mszą św. poranną.

 

6. W przyszłą niedzielę na sumie kl. IV będzie przeżywać rocznicę I Komunii Świętej. Zapraszamy na próbę w piątek po Bożym Ciele na godz. 15.30. Wtedy będzie również spowiedź dla dzieci i ich rodzin. Spotkanie z rodzicami dzieci z kl. IV we wtorek o 19.00 na plebanii.

 

7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła.

 

8. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

9. W minionym tygodniu odszedł od nas: + Zdzisław Balik, l. 71 i + Zbigniew Skalec, l. 67. Wieczny odpoczynek…

 

10. Życzymy Wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia!

Dodatkowe informacje