Wiadomości Duszpasterskie: 02.06.2024

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w ramach nabożeństwa czerwcowego o 16.30. W tygodniu nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o 17.00 połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się i wzięli udział w procesji Bożego Ciała.

 

2. W poniedziałek wsp. św. Karola Lwangi i Towarzyszy. Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre” zaprasza na adorację do kaplicy po Mszy św. o 18.00. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna. W środę wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

 

3. W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca i zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. poranna o godz. 7.00. Nie będzie Mszy św. o 17.00. Nabożeństwo czerwcowe o 17.45. Główna Msza św. będzie o godz. 18.00 połączona z procesją do czterech ołtarzy. Tradycyjnie pójdziemy ul. Piłsudskiego, I ołtarz przy figurze św. Floriana, następnie wejdziemy w ul. Kościuszki, II ołtarz przy Urzędzie Miasta i Gminy, III ołtarz przy ul. Myszkowskiej obok pomnika ks. Gietyngiera, który przygotowują rodzice dzieci rocznicowych, oraz IV ołtarz przy kościele. Bardzo prosimy rzemieślników, metalowców, stolarzy i szewców o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach. Zapraszamy całą asystę parafialną: ministrantów, OSP, Orkiestrę, Rycerzy św. Jana Pawła II, dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, kandydatów do bierzmowania oraz całą społeczność parafialną. Przy IV ołtarzu będzie błogosławieństwo wianków i dzieci, które gorąco zapraszamy wraz z rodzicami.

 

4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i pierwszy piątek miesiąca. Msze św. jak w dzień powszedni. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00, spowiedź przed Mszą św. poranną i od godz. 16.00. Po Mszy o 17.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. W sobotę wsp. Niepokalanego Serca NMP.

 

5. Uroczystości odpustowe w kaplicach naszej parafii: w przyszłą niedzielę w Jaroszowie Msza św. odpustowa z racji wsp. bł. ks. Gietyngiera będzie przesunięta i odbędzie się o godz. 11.30. Również w przyszłą niedzielę z racji odpustu św. Antoniego Msza św. przy kapliczce tego świętego w Czatachowie o 15.00.

 

6. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą się na plebanii: kl. VIII - w poniedziałek o 19.00, kl. VII - we wtorek o 19.00.

 

7. Nowenna przed wspomnieniem naszego rodaka, bł. ks. Ludwika Gietyngiera, będzie odprawiania od poniedziałku codziennie w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym.

 

8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła, szczególnie rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy osobiście sprzątali teren wokół kościoła.

 

9. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

10. W minionym tygodniu odeszli od nas: + Irena Stala, l. 89, + Władysław Garski, l. 82, + Janina Lamch, l. 95 i + Eugeniusz Żuchowski, l. 81. Wieczny odpoczynek…

 

11. Życzymy Wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia!

Dodatkowe informacje