Wiadomości Duszpasterskie: 09.06.2024

 

1. Dziś obchodzimy uroczystości odpustowe w kaplicach naszej parafii - Jaroszów o 11.30, Czatachowa o 15.00. Nabożeństwa czerwcowe w niedziele o 16.30, w tygodniu po Mszy o 17.00.

 

2. We wtorek wsp. św. Barnaby, Apostoła. W środę wspominamy naszego błogosławionego rodaka - ks. Ludwika Rocha Gietyngiera. Niech nasz udział we Mszy św. w tym dniu będzie wyrazem dumy z jego osoby. Do tego dnia przygotowujemy się nowenną za wstawiennictwem naszego błogosławionego w ramach nabożeństwa czerwcowego.

 

3. W czwartek wsp. św. Antoniego, prezbitera i doktora Kościoła. Nabożeństwo fatimskie w ten dzień rozpocznie się ok. godz. 17.30 różańcem, następnie Msza św. a po niej procesja z figurą wokół kościoła ze śpiewem litanii do Matki Bożej. Pod chórem będzie można składać intencje do modlitwy różańcowej. W ten dzień kancelaria będzie czynna po zakończeniu nabożeństwa. W piątek wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

 

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VI odbędzie się na plebanii we wtorek o 19.00.

 

5. Tradycyjna Msza św. przy kaplicy św. Jana Nepomucena przy ul. Mostowej z racji dnia św. Jana odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 18.00. Stąd też w najbliższą sobotę nie będzie w kościele Mszy św. o 18.00 - będzie ona odprawiona przy kaplicy św. Jana.

 

6. Parafia Żarki Letnisko zaprasza na koncert Krzysztofa Antkowiaka, który odbędzie się dzisiaj o 16.30. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

 

7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła: od chorych 1150 zł. oraz wczorajszym nowożeńcom za dekorację kwiatową.

 

8. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

9. Życzymy Wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia!

Dodatkowe informacje