Wiadomości Duszpasterskie 14.08.2016

- W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

jutro – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę w okresie wakacyjnym, czyli nie ma tylko Mszy św. o g. 15.30, na końcu każdej Mszy św. poświęcenie ziół
i kwiatów;  w środę – wspomnienie św. Jacka, Prezbitera; w wspomnienie św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła. W środę rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością NMP Częstochowskiej. Będzie odprawiana po Mszach św. o g. 17.00.

- W piątek – jako III w miesiącu – po Mszy św. o g. 17.00, nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

- Wszystkim składającym swoje osobiste ofiary na Kościół, bardzo serdecznie dziękujemy.

- Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dzisiejsza taca jest na utrzymanie WSD w Cz-wie oraz na archidiecezjalne uczelnie katolickie.  Natomiast w następną niedzielę na trwające prace gospodarcze przy naszym kościele. Dobiegają końca prace przy dwóch wejściach na plac kościelny, a rozpoczną się te mające na celu usunięcie wszystkich odpadających elementów na skutek wilgoci, która atakuje przyziemne części murów kościoła. Równocześnie zostały rozpoczęte prace przy gruntownym odnowieniu i zabezpieczeniu ławek stojących na placu kościelnym. Przez pewien czas będzie ich mniej, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

- Nasza piesza pielgrzymka do Częstochowy, wyrusza w najbliższą sobotę.

Od g. 5.30 możemy składać bagaże do samochodów, o g. 6.00 uczestniczymy we Mszy św. po której wyruszamy w drogę. Na odcinku do Przybynowa będą zapisy, otrzymamy plakietki, nieco zaktualizowany program oraz dokonujemy opłaty jak w latach poprzednich w kwocie 10 zł. i zostajemy ubezpieczeni. Tradycyjnie pielgrzymom towarzyszy służba medyczna.

- Tak jak każdego roku poszczególne dekanaty i parafie są zaproszone do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Mrzygłodzie, na Mszę św. i Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Nasza parafia ma wyznaczony najbliższy czwartek. Wyjazd będzie o g. 17.15 z parkingu przy ul. Koziegłowskiej. Przejazd i powrót jest darmowy. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

- Jak już wiemy, decyzją Ks. Arcybiskupa, Ks. Paweł zostaje przeniesiony do parafii św. Józefa w Cz-wie i do pracy w Wydziale Katechetycznym Kurii Diecezjalnej. W imieniu własnym, Ks. Tomasza, p.Leszka i p.Alka, pozostałych pracowników parafii oraz wszystkich wiernych dziękujemy mu za piękną, pełną zaangażowania i kultury pracę duszpasterską w parafii, oraz życzymy aby ten kolejny etap doświadczenia służby w Kościele przynosił piękne owoce
i cieszył jego kapłańskie serce. Jeszcze raz dziękujemy i „Szczęść Boże”. Jutro podczas Mszy świętych powitamy nowego ks. wikariusza.