Wiadomości Duszpasterskie - 23.10.2016

- W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

Dzień dzisiejszy rozpoczyna Tydzień Misyjny. Taca w dniu dzisiejszym na potrzeby misji.

w piątek – nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać Dzień Odpustu. Msze św. w piątek będą odprawiane: o g. 7.00 oraz z kazaniem dwie kolejne - o g. 8.00 i 17.00 (koncelebrowana) W piątek na terenie naszej parafii nie obowiązuje post, możemy spożywać pokarmy mięsne. Natomiast zewnętrzne uroczystości odpustowe będziemy przeżywać w następną niedzielę na Sumie, ale o pół godziny później czyli o g. 12.00. Mszę św. odprawi i wygłosi okolicznościowe kazanie: ks. kan. Maciej Klekowski, Dziekan naszego Dekanatu i Proboszcz parafii w Żarkach Letnisku. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich naszych drogich parafian, Asystę, Służbę Liturgiczną, dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji, Orkiestrę, OSP.
W następna niedzielę Msze św. będą odprawiane o: g. 8.00, 10.00, Suma o 12.00 i po południu jedna Msza św. o g. 17.00.

- Bardzo serdecznie dziękujemy naszej młodzieży, która wczoraj mimo niesprzyjających warunków pogodowych, na miarę możliwości pomagała w sprzątaniu cmentarza.

- Również w piątek przypada kolejna rocznica ustanowienia Diecezji Częstochowskiej. Po Mszy św. o g. 17.00 będzie odśpiewane dziękczynne „Te Deum”.

- Wszystkim składającym swoje osobiste ofiary na trwające prace przy Kościele, bardzo serdecznie dziękujemy.

- Już dzisiaj przypominamy, że 1.XI. w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą odprawiane: pierwsza o g. 8.00, następnie w Jaroszowie o g. 8.45. Na cmentarzu o g. 10.00 rozpocznie się procesja z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych, a po niej Msza św. za tych zmarłych ok. . g. 11.00  oraz po południu w kościele jeszcze jedna Msza św. o g. 17.00.

- Tradycyjne wypominki oktawalne będą w dniach od: 2 – 9.XI. o g. 16.15, a po nich
Msza św.  Wypominki może podawać przy każdej możliwej okazji, w zakrystii a także będą dyżury na cmentarzu.