Wiadomości Duszpasterskie - 15.01.2017

- W Liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:

- Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W naszych modlitwach  prośmy o zachowanie wiary naszych rodaków żyjących za granicą.

- we wtorek – wspomnienie św. Antoniego, Opata.

- od środy rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

- w czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa.

- w sobotę – wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy.

- Dzisiaj w ramach corocznego koncertu kolęd na Mszy św.:
          o g. 9.30 – śpiewa nasza dziecięco-młodzieżowa „Schola” parafialna,

o g. 11.30 - Chór Mieszany

- Jutro zakończenie wizyty duszpasterskiej – kolędy: na ul. Częstochowskiej. Dwóch
 kapłanów od g. 9.00 rozpocznie odwiedziny naszych rodzin od strony Wysokiej Lelowskiej, jeden po stronie numerów parzystych, drugi po stronie numerów nieparzystych. Kapłan idący stroną nr. nieparzystych, odwiedzi również mieszkańców na ul. Spadowej, gdy do niej dojdzie. Natomiast we wtorek od. g. 9.30 będzie kolęda na ul. Koziegłowskiej – (odcinek za mostem) u tych rodzin, do których nie dotarł kapłan w swoim czasie, gdy był na tej ulicy.

Wszystkich naszych Drogich Parafian, do których z różnych racji kapłan nie dotarł,
a chcieliby poświęcić i pobłogosławić swoje domostwa, prosimy o skontaktowanie się, celem ustalenia dnia i godziny odwiedzin.

Jeszcze raz pragniemy podziękować za wszelkie objawy ludzkiej życzliwości w czasie kolędy, za życzliwość, ofiarność i gościnność. Niech Dobry Pan Bóg wynagradza i błogosławi każdemu i każdej z Was. Bóg zapłać.

- Składającym swoje osobiste ofiary na potrzeby Kościoła, bardzo serdecznie dziękujemy.

- Przy wyjściu możemy nabyć nowy numer Tygodnika „Niedziela”.

- Koło Przyjaciół Radia Maryja w naszej Parafii, zaprasza w najbliższy czwartek na adorację osobistą w ciągu całego dnia, w Kaplicy Najświętszego Sakramentu, a w następną niedzielę na Mszę św. o g. 17.00 – w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam.

- Wszystkim a szczególnie uczącym się, na czas ferii zimowych życzymy owocnego i bezpiecznego odpoczynku.