Wiadomości Duszpasterskie: 26.02.2017

- Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. We wtorek po Mszy św. o g. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo kończące karnawał –nabożeństwo wynagradzające za grzechy. Natomiast następnego dnia: 1. III - w środę, rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu. Msze św. w Środę Popielcową będą odprawiane o g. 7.00, 8.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. posypanie głów popiołem. W Jaroszowie w tym dniu Msza św. o g. 18.00.
Od Środy Popielcowej do następnej niedzieli Kościół przeżywa Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty na cały okres W. Postu. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. łącznie jakościowy i ilościowy.

- Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – tak jak w latach poprzednich w piątki: dla dzieci o g. 16.15, a dla młodzieży i dorosłych o g. 17.30.  Natomiast Gorzkie Żalew niedziele: o g. 16.30. Za udział w Gorzkich Żalach można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu w okresie W. Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami tj. po odbyciu spowiedzi św. i przyjęciu Komunii św. oraz odmówieniu w intencji Ojca Świętego jednego „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” względnie też jakiejkolwiek modlitwy według własnego uznania.
Odpust zupełny może także zyskać wierny, który w każdy piątek W. Postu odmówi po Komunii św. modlitwę:” Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” oraz gdy weźmie udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Przypominamy, że modlitwę do Pana Jezusa w piątki W. Postu, już od wielu lat odmawiamy wspólnie we Mszy św. w miejsce modlitwy do św. Michała Archanioła. W Środę Popielcową przypada również Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

- W tym tygodniu: I czwartek, I piątek i I sobota m-ca. W piątek odwiedziny
u chorych, a po południu okazja do spowiedzi św. i Komunii pierwszo-piątkowej.

- Rekolekcje wielkopostne w tym roku dla dorosłych i uczniów szkoły podstawowej, rozpoczną się w V niedzielę W. Postu tzn. od 2-5.IV,  a dla młodzieży będą: w poniedziałek, wtorek i środę W. Tygodnia.

- We wtorek mijają trzy lata, jak Ojciec Święty Benedykt XVI zakończył swój pontyfikat. W modlitwach prośmy Pana Boga aby jego nauczanie owocowało w życiu dzieci Kościoła.

- Składającym swoje osobiste ofiary jak zawsze z serca dziękujemy.