Wiadomości Duszpasterskie - 12.03.2017

- Jutro - w poniedziałek przypada 4 rocznica wyboru Ojca Świętego: Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o jego osobie i wspierajmy go w naszych modlitwach.

- Składającym swoje osobiste ofiary jak zawsze z serca dziękujemy.

- Dzisiejsza taca jest przeznaczona na utrzymanie WSD w Częstochowie, a po Mszach św. w całej Polsce jest zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w świecie, a dokładnie na rzecz polskich misjonarek i misjonarzy.

- Uroczystość Św. Józefa, która według kalendarza przypada 19.III. tzn. w następną niedzielę, liturgicznie jest przeniesiona na 20.III czyli na poniedziałek.

- Wszystkim solenizantom tego miesiąca składamy najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy.

- W ubiegłym miesiącu odeszli do wieczności: Jarosław Surma i Stanisław Gielniewski. Jeszcze raz polecając ich Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: „Wieczny odpoczynek…”

- W najbliższą środę przypada wspomnienie św. Klemensa, patrona m.in. piekarzy, cukierników i wszystkich pracujących w tej branży. W naszej modlitwie polecamy ich szczególnej opiece i wstawiennictwu tego wielkiego świętego papieża.