Wiadomości Duszpasterskie - 19.03.2017

- Jutro -  w Kościele przeżywać będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. w dniu jutrzejszym będą odprawiane jak w tygodniu: dwie rano i dwie po południu.  Natomiast w sobotę 25.III. – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w sobotę będą o g. 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00. To zarazem Dzień Świętości Życia. Po Mszach św. będzie miała miejsce zbiórka do puszek na „Fundusz Obrony Życia”.
Delegacja naszej parafii i dekanatu, wraz z księdzem Proboszczem w tym dniu weźmie udział we Mszy św. w Archikatedrze Częstochowskiej o g. 18.00, odprawianej pod przewodnictwem Księży Biskupów.
Dzień 25. III. to także rocznica ustanowienia naszej diecezji:  Archidiecezją – Metropolią, ze stolicą w Częstochowie. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach szczególnie o naszym Ks. Arcybiskupie.

- Składającym swoje osobiste ofiary jak zawsze z serca dziękujemy.
 Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegła niedzielę włączyli się w zbiórkę do puszek na pomoc Kościołowi w świecie, a dokładnie na rzecz polskich misjonarek i misjonarzy. Zebrano prawie 700 zł. „Bóg zapłać”.
Taca z następnej niedzieli będzie przeznaczona na budownictwo sakralne w naszej diecezji.

- Tak jak to wpisało się już od kilku lat w tradycję naszej parafii, która włącza się w ogólnopolską akcję zbiórki żywności na rzecz najuboższych – w tym tygodniu: w piątek i sobotę czyli przez dwa dni, będzie przeprowadzona zbiórka żywności w dwóch sklepach: „Karolinie” i „Biedronce”. Już z góry dziękujemy wszystkim, którzy zechcą włączyć się w tę akcję.

- Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w najbliższy czwartek na całodzienną, indywidualną adorację w Kaplicy Najświętszego Sakramentu, a w następną niedzielę na Mszę św. o g. 17.00 w int. Radia Maryja i TV TRWAM.