Wiadomości Duszpasterskie - 26.03.2017

- Dzisiejsza IV Niedziela W. Postu jest nazywana niedzielą Radości. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii dzisiejszej niedzieli, różowy kolor szat.

- W tym tygodniu przypada I sobota m-ca. Nabożeństwo do Matki Bożej będzie zaraz po Mszy św. o g. 17.00.

- W następną niedzielę będziemy przeżywać 12 rocznicę śmierci Świętego Jana Pawła II, papieża. Pamiętajmy o modlitwie dziękczynnej za pontyfikat naszego rodaka.
Jest to zarazem niedziela rozpoczynająca nasze rekolekcje dla dorosłych i uczniów szkół podstawowych. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablocie, przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii.
Plan rekolekcji szkolnych mają dyrekcje szkół i katecheci. Jeszcze raz bardzo, bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian do wzięcia udziału w tych szczególnych dniach łaski i Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że w następną niedzielę Msze św. będą według stałego porządku, a na zakończenie pierwszego dnia rekolekcji – piękny koncert dla wszystkich parafian i gości –
 o g. 18.00.  Zapraszamy, warto przyjść.
W niedzielę, uczniowie ze szkół podstawowych i młodsze, zapraszamy jak zawsze na Mszę św. o g. 10.00,  natomiast młodzież z gimnazjum, szkół średnich i zawodowych – na g. 11.30.
Tyle w pierwszym dniu rekolekcji, a w kolejnych trzech dniach: dla dorosłych Msze św. z nauką rekolekcyjną o stałych godzinach: 8.00 i 18.00.

- Składającym swoje osobiste ofiary jak zawsze z serca dziękujemy. Dziękujemy także wszystkim, którzy w miniony piątek i sobotę, włączyli się
w zbiórkę żywności w sklepach: „Karolinie” i „Biedronce”. W imieniu wszystkich obdarowanych mówimy:  „Bóg zapłać”.
Dzisiejsza taca zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią jest przeznaczona na budownictwo sakralne w naszej diecezji.

- Szczegółowe informacje o możliwości wyjazdu do Warszawy 21. IV, zwiedzaniu sejmu i częściowemu przyjrzeniu się obradom oraz zwiedzaniu Muzeum Powstania Warszawskiego, będzie za tydzień wywieszona w gablocie.

- Informacja o książce pt. „Polscy męczennicy za wiarę” m.in. o naszym rodaku Bł Ludwiku Gietyngierze.  Nabyć można w zakrystii, cena 10.00 zł.