Wiadomości Duszpasterskie - 09.04.2017

- Rozpoczynamy najważniejszy tydzień w Liturgii Kościoła, nazywany Wielkim Tygodniem. Przygotowaniem były nasze parafialne rekolekcje dla dorosłych i uczniów szkół podstawowych, a od jutra swoje przygotowanie rozpoczynają uczniowie szkół średnich, gimnazjum i ZDZ.  W poniedziałek i wtorek rekolekcje dla nich mają miejsce na terenie każdej ze szkół, w ustalonym porządku i godzinach. W środę natomiast wszyscy przychodzą do kościoła do S. Pokuty (Spowiedzi św.) w godzinach od 8.30 – 9.30, a po jej zakończeniu będzie Msza św. kończąca tegoroczne rekolekcje szkolne. Przypominamy, że wszyscy mamy moralny obowiązek uczestniczenia w tych wydarzeniach i przystąpienia do spowiedzi wielkanocnej.

Zapraszamy do głębokiego przeżywania tajemnic Wielkiego Tygodnia. Przypominamy porządek nabożeństw w ramach Triduum Paschalnego:

- Wielki Czwartek – g. 18.00 – Msza św. Wieczerzy  Pańskiej

- Wielki Piątek  - g. 17.15 – Droga Krzyżowa będzie połączona
                                                 z Koronką do Bożego Miłosierdzia

g. 18.00 – Liturgia W. Piatku i śpiew Gorzkich Żali

W  W. Piątek – obowiązuje post  ścisły

(W Jaroszowie – Liturgia o g. 18.00)

- Wielka Sobota – g. 20.00 – Liturgia tego dnia i Msza św.

Przynosimy ze sobą świece(jest możliwość nabycia)

Adoracja Pana Jezusa – w czwartek w Ciemnicy i w piątek przy Grobie
                                            będzie do g. 22.00 a w sobotę do g. 23.00
               W piątek i w sobotę  kościół  będzie otwarty od g. 7.00

W W. Sobotę – święcenie pokarmów:
      - w Żarkach:  9.00, 10.00, 11.00, 12.00
      - w Jaroszowie:  9.00 -  w  kościele
      - w Zawadzie -   9.30 – w szkole
      - w Czatachowie  -  10.00 – przy kapliczce

- W czasie święcenia pokarmów w kościele parafialnym , jak każdego roku będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na pomoc dla najuboższych i tych, którym parafia pomaga od wielu lat m. in. w wykupywaniu leków. Również w godzinach święcenia pokarmów będzie możliwość skorzystania se spowiedzi św. do g. 12.00.
 Propozycje adoracji grupowej w Wielką Sobotę:

g. 13.00 – Żywy Różaniec
g. 14.00 – Neokatechumenat, Mamre, Miłość i Miłosierdzie Jezusa
g. 15.00 – Czciciele Miłosierdzia Bożego
g. 16.00 – Orkiestra, OSP, Akcja Katolicka, Wolontariat Młodzieżowy
g. 17.00 – Wszyscy chętni
g. 18.00 – Wszyscy chętni
g. 19.00 – Chóry parafialne
   Tradycyjnie do pełnienia warty przy Grobie Pana Jezusa – zapraszamy  w ustalonych godzinach, naszych braci z OSP.

Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.
Rezurekcja – o g. 6.00 (w związku z tym nie będzie  Mszy św. - o g. 8.00) Do udziału w Rezurekcji zapraszamy: Asystę, OSP, Orkiestrę i wiernych.

W czwartek ze względu na wieczorną liturgię – kancelaria nieczynna.

W zakrystii możemy nabyć świece (paschaliki), czekoladowe baranki wielkanocne i przy wyjściu Tyg. „Niedziela” – wszystkie artykuły po 5 zł.

Jutro od godz. 8.30 rozpoczniemy posługę duszpasterską u chorych, tych odwiedzanych co miesiąc i teraz zgłoszonych. Przypominamy, że chorzy są zwolnieni z tzw. postu eucharystycznego i mogą w oczekiwaniu na przyjazd kapłana, normalnie spożywać posiłki.