Wiadomości Duszpasterskie - 23.04.2017

- Dzisiejszy dzień w skali  całego roku jest w swoim charakterze bardzo wyjątkowy. O g. 15.00 w świątyniach jest nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z procesją na które bardzo serdecznie zapraszamy. Jest to szczególna godzina nieskończonego Miłosierdzia  Boga wobec świata.

– Dzisiejsza taca na „Fundusz Caritas”, a po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc mieszkańcom Syrii a szczególnie Aleppo.

– Jutro będzie obchodzona liturgicznie Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika.  Wszystkie Msze św. będą odprawiane w kaplicy pw. Św. Wojciecha; we wtorek – Święto św. Marka Ewangelisty; a w sobotę – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła.  Sobota – jest także dniem wspomnienia męczeństwa polskiego duchowieństwa.

- Za tydzień będziemy przeżywać : „Niedzielę Biblijną”. Rozpoczyna się bowiem w Kościele: „IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny” . 5 minut przed każdą Mszą św. będziemy odczytywać fragmenty Pisma św.

– Za złożone osobiste ofiary na kościół z serca dziękujemy.