Wiadomości Duszpasterskie - 17.09.2017

W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przypada:

- dzisiaj przeżywamy w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. Trzeba prosić Pana Boga, aby odpowiedzialni za przekaz informacji, zawsze czynili to w sposób odpowiedzialny;

- jutro w poniedziałek- Święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Ptrona Polski a szczególnie dzieci i młodzieży. W ramach tzw. „Triduum” zapraszamy wszystkie dzieciątka ze szkoły podstawowej i młodszych, jutro na Mszę św. o g. 17.00, a młodzież na g. 18.00. W ramach Tygodnia Wychowania, modlimy się za dzieci, młodzież i wychowawców;
 Juto swoje imieniny obchodzi emerytowany ks. Abp Stanisław Nowak;

- w środę – wspomnienie św. Męczenników Wschodu;

- czwartek- Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; 

- w sobotę – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, Prezbitera;

- Za złożone osobiste ofiary na kościół z serca dziękujemy.
Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na polskie uczelnie katolickie.  

- Wszystkich rodziców naszej młodzieży przygotowującej się do S. Bierzmowania na ostatnie już spotkanie – zapraszamy w następną niedzielę  po Mszy św.  g. 11.30.   

- W najbliższy czwartek w Myszkowie w parafii Narodzenia Matki Bożej na Mijaczowie, o g. 11.00 jest w tym roku organizowane nabożeństwo dla chorych i osób starszych z udziałem Ks. Biskupa. Zachęcamy, jeżeli tylko to możliwe indywidualnie, do przewiezienia takich osób na ich doroczne spotkanie i modlitwę. Chodzi o te spotkania, które dotychczas były organizowane w Leśniowie, a teraz dla osób starszych z całego Regionu Zawierciańskie będą w Myszkowie.

- Przy wyjściu do nabycia Tygodnik „Niedziela”.

Dodatkowe informacje