Wiadomości Duszpasterskie: 10.12.2017

W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przypada:

- Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Dzisiaj po Mszach św. jest zbiórka do puszek na ten właśnie cel.

- W środę – wspomnienie: św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy. Jest to także dzień modlitw za ofiary stanu wojennego w latach 1981-1983.

- W czwartek – wspomnienie: św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła.

- W piątek po Mszy św. o g. 17.00 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z racji
III-ego piątku miesiąca.

- Wszystkim składającym swoje osobiste ofiary na kościół, z serca dziękujemy. W minionym tygodniu swój dar serca złożyli: 50 zł. – 1os; 100 zł. – 1 os; 400 zł. – 1 os; 500 zł. – 1 os. Bóg zapłać.
Dzisiejsza taca jest na potrzeby Seminarium duchownego w Częstochowie.

- W miniony piątek i sobotę była przeprowadzona zbiórka żywności i artkułów spożywczych w sklepach: Karolinie i Biedronce. Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję, w imieniu tych którzy zostaną nimi obdarowani z całego serca dziękujemy. Jak co roku dziękujemy także naszej drogiej młodzieży, która pełniła dyżury przy zbiórce w tych sklepach.

- Już od następnej niedzieli rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Adwentowe. Będą trwały do środy włącznie. Czyli od: 17 – 20. XII. Gdy chodzi
o pierwszy dzień rekolekcji, to porządek Mszy św. taki jak w każdą niedzielę.
Z tym, że dzieci zapraszamy tradycyjnie na g. 10.00, a młodzież na g. 11.30.
Natomiast w tygodniu od poniedziałku do środy, Msze św. z nauką rekolekcyjną będą o g. 8.00 i 17.00.  W środę dzień spowiedzi św. i do południa odwiedziny
u chorych od g.10.00. Możemy zgłaszać nazwiska tych do których chcielibyśmy zaprosić kapłana. Nie trzeba zgłaszać tych do których przyjeżdżamy w I-sze piątki m-ca.
Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich drogich parafian na te jakże ważne ostatnie duchowe przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Program Rekolekcji jest wywieszony na drzwiach przy głównym wejściu, w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii.

- W następną niedzielę po Mszy św. o g. 17.00 będzie spotkanie Akcji Katolickiej.

- Przy wyjściu do nabycia Tygodnik „Niedziela” a w zakrystii świece wigilijne.

- Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich naszych parafian o zwracanie większej uwagi na dewastacje, które dokonywane są przez nieodpowiedzialne osoby. Temat dotyczy przydrożnych krzyży, figur czy jeszcze innych miejsc kultu religijne na terenie naszej parafii. Ostatnio sprofanowano Krzyż przy zbiegu ulic: Częstochowskiej i Spadowej. Próbujmy reagować bez względu na reakcje sprawców i przekażmy informację nam któremuś z kapłanów. Za dotychczasową troskę o takie miejsca, wszystkim opiekującym się osobom - bardzo dziękujemy.

- Od kilkunastu lat w tradycji naszej parafii, od rodzin które miały takie możliwości
i chciały to uczynić, były przekazywane do głównego ołtarza dwie duże choinki
(od 7 – 8 m wysokości). W tym roku chcemy także zapytać, czy ktoś zechciałby się w taką akcję wpisać. Ewentualne informacje prosilibyśmy przekazać najpóźniej do wtorku.

- Teraz jeszcze propozycja dla naszych ptaszynek (ilość lat nie ma znaczenia).
24.XII – w Wigilię, w tym roku to będzie niedziela, po Mszy św. o g. 10.00 -  wszystkie osoby, które przygotują jakąś ozdobę na choinkę, przejdą na plac kościelny do Krzyża Misyjnego i będą mogły osobiście zawiesić swoje ozdoby na choinkach, które rosną po obu stronach Krzyża. Wcześniej zostanie zamontowane oświetlenie na tych choinkach. Zapraszamy do wspólnego udekorowania tych dwóch drzewek.