Wiadomości Duszpasterskie: 31.12.2017

- Jutro, w pierwszym dniu nowego roku Kościół przeżywa Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a zarazem to Światowy Dzień Modlitw o pokój.  Porządek Mszy św. jak w niedzielę.

- We wtorek - wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła.

- W sobotę: 6.I.- Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywana Świętem Trzech Króli. Porządek Mszy niedzielny. Pod koniec każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Jak w latach ubiegłych, bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę św. o g. 11.30, która będzie połączona z przedstawieniem jasełek przez uczniów Gimnazjum i Orszakiem Trzech Króli. Przejdziemy ulicami: Piłsudskiego, Kościuszki i zakończenie przy pomniku Bł Ludwika Rocha Gietyngiera. Przed wejściem do kościoła młodzież będzie rozdawać korony na nasze głowy, które założymy dopiero po Mszy św.

- W następną niedzielę (pierwszą miesiąca) - nabożeństwo różańcowe o g. 16.30. Następna niedziela to: Święto Chrztu Pańskiego. Kończy się w tym dniu Liturgiczny Okres Bożego Narodzenia, chociaż w tradycji kolędy można śpiewać aż do 2.II.
Tak jak każdego roku w styczniu (rozłożony na kilka niedziel) - będzie organizowany koncert kolęd w naszym kościele w wykonaniu poszczególnych zespołów i orkiestry. Szczegółowy program podamy w następną niedzielę.

- W tym tygodniu przypada: I czwartek: dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne;  I piątek m-ca (ci, którzy byli u spowiedzi przed Świętami, mogą tylko przyjąć Komunię św., chyba że mają potrzebę skorzystania z S. Pokuty; Ze względu na czas trwającej kolędy, nie będzie w piątek odwiedzin u naszych chorych. W tym tygodniu również: I sobota m-ca, dzień poświęcony czci Matce Najświętszej.

- Wszystkim składającym swoje osobiste ofiary na kościół, z serca dziękujemy, także i te w czasie wizyty duszpasterskiej - kolędy.

- Jeszcze jedno przypomnienie: od wtorku przez cały miesiąc styczeń, nie będzie w tygodniu Mszy św. o g. 17.00. Jedna będzie rano o 7.00 i druga wieczorem o 18.00.