Wiadomości Duszpasterskie: 11.02.2018

W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- W środę rozpoczyna się Wielki Post. W tym dniu wszystkich obowiązuje post ścisły. Spożywamy jeden posiłek do syta, pozostałe skromnie i bez potraw mięsnych. Porządek Mszy św. w tym dniu: rano o 7.00 i po południu o 17.00. Na każdej posypanie głów popiołem. W Jaroszowie tradycyjnie Msza św. o g. 18.00.

- Zapraszamy na piękne w swojej wymowie i treści nabożeństwa: Drogę Krzyżową: dla dzieci w piątki o g. 16.15, dla dorosłych i młodzieży o g. 17.30, a także na Gorzkie Żale, odprawiane w niedziele W. Postu o g. 16.30. Na ostatniej Mszy św. niedzielnej o g. 17.00, nie będzie już kazania.

- Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

- Przy wyjściu do nabycia Tygodnik „Niedziela”. Więcej na temat naszego czasopisma powiedzą na Mszach św. o g. 10.00 i 11.30 – obecne dzisiaj w naszej parafii, panie redaktorki z redakcji częstochowskiej.

- Wszystkim naszym chorym, osobom starszym, życzymy szczególnej Bożej opieki i wstawiennictwa Matki Bożej Lourdzkiej w tym często nie łatwym doświadczeniu różnego rodzaju cierpienia.

- Wszystkim składającym swoje osobiste ofiary z serca dziękujemy.

- W całej naszej Archidiecezji w dniu dzisiejszym jest zbierana kwesta do puszek, na rzecz częstochowskiego hospicjum.

- Informacja dla młodzieży przygotowującej się do S. Bierzmowania. W najbliższą sobotę na spotkanie o g. 12.00 przychodzi młodzież II klasy Gimnazjum.