Ogłoszenia Duszpasterskie: 19.08.2018

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- jutro - 20 sierpnia - wsp. Św. Bernarda - Opata i doktora Kościoła;

- we wtorek - 21 sierpnia - wsp. Św. Piusa X - Papieża;

- w środę - 22 sierpnia - wsp. NMP Królowej;

- w piątek - 24 sierpnia - Święto św. Bartłomieja Apostoła, w tym dniu obchodzimy 17 rocznicę śmierci ks. Marcelego Dewudzkiego byłego proboszcza tej parafii;

2. Dzisiejszej Niedzieli nasi pielgrzymi realizują program na Jasnej Górze, modląc się w swoich i naszych intencjach, a jutro w godzinach wieczornych powracają do parafii. Zachęcamy do licznego udziału w uroczystym ich powitaniu.

3. Trwa nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej, którą obchodzić będziemy w najbliższą niedzielę.

4. Również w najbliższą niedzielę odbędą się w parafii Niegowa o godz. 12.00 Powiatowe Dożynki na które Pan Starosta i Wójt Gminy Niegowa oraz Ks. Proboszcz tamtejszej parafii serdecznie zapraszają.

5. Jutro przez nasz dekanat przejdą kapłani w modlitewnej i pokutnej intencji o powołania kapłańskie. Modlitwa serc i stóp kapłańskich. Początek o godz. 9.00 na ulicy Częstochowskiej od znaku Żarki w kierunku naszego kościoła i następnie do Sanktuarium w Leśniowie, po czym kapłani udadzą się do parafii Gorzków, gdzie o godz. 12.00 odbędzie się uroczysta Msza św. i zakończenie. Widząc pokutujących kapłanów wzbudźmy w sobie intencję o powołania kapłańskie oraz na miarę możliwości zachęcamy do udziału.

6. Zachęcamy do nabycia Tygodnika  „Niedziela” .

7. Wszystkim naszym parafianom jak i gościom odpoczywającym życzymy dobrego tygodnia i udanego wypoczynku.